- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

I LO im. ONZ laureatem konkursu „Przyszłość to dziś”

„Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?” – to tytuł warsztatów, w których uczestniczyli online uczniowie klas informatyczno-graficznych I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

Wzięli w nich udział: Kinga Jaskowska, Michela Markowicz, Katarzyna Szewczyk, Artur Kurzyński, Jakub Rak, Sebastian Gmyz, Michał Łuszczek i Dawid Mularczyk. Udział w warsztatach był nagrodą dla nauczyciela informatyki i grafiki komputerowej Anny Dobraczyńskiej oraz szkoły za uzyskanie tytułu laureata w konkursie „Przyszłość jest dziś” organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji, NASK oraz Centrum Nauki Kopernik. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele nagrodzonych 4 szkół z całej Polski.

Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z zasadami algorytmów maszyn uczących się oraz podstawami sztucznej inteligencji i wykonywali związane z tym ćwiczenia. Za pośrednictwem nowoczesnych technologii mogli zobaczyć szkołę w Chinach, w której wprowadzane są już rozwiązania kontrolujące stan koncentracji uczniów. Podczas pracy w grupach młodzież wskazywała szanse i zagrożenia, jakie niesie ze sobą AI. Zajęcia prowadzone przez pracowników Centrum Nauki Kopernik były dla licealistów bardzo interesującym doświadczeniem.

- Reklama -

–Według mnie warsztaty były świetnie zorganizowane, prowadzących słuchało się przyjemnie, a wiele problemów omawiano dokładnie, dzięki czemu mogłam lepiej zrozumieć nawet trudne zagadnienia. W przyszłości chętnie skorzystałabym z podobnych zajęć – podkreślała Kinga, jedna z uczennic I LO im. ONZ, po zakończeniu spotkania.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.