- Reklama -

- Reklama -

„Za” czy „przeciw” rewitalizacji autodromu?

Po wielu latach starań jest szansa na modernizację biłgorajskiego autodromu. Jednak pomysł ten budzi skrajne emocje wśród okolicznych mieszkańców. Dlatego w minionym tygodniu zgłoszono dwie petycje w sprawie rewitalizacji biłgorajskiego autodromu. Jedna "za" zwolenników motoryzacji, którzy chcą rozwijać pasje, a druga "przeciw" okolicznych mieszkańców, którzy chcą spokoju i ciszy. 

Petycję w sprawie rewitalizacji autodromu zgłosił biłgorajski Automobilklub. Jej celem jest pokazanie władzom krajowym, że społeczność lokalna chce nowego toru.

– Ta petycja wyrosła z obaw obu stron. Zainteresowana nią była władza lokalna, czyli starostwo powiatowe oraz lokalne kluby motoryzacyjne. Wszystko z troski o pozyskanie środków na modernizacje obiektu. Tyle lat działam w klubie, że jestem realistą i nie jestem w pełni przekonany, że wszystko może się udać, a w szczególności to, że wszyscy będą mieli nieograniczony dostęp do obiektu – mówi Zenon Łój, prezes Automobilklubu.

Obiekt wymaga aktualnie dość kosztownej przebudowy i modernizacji, która będzie mogła mieć miejsce głównie dzięki programowi rządowemu „Polski Ład”. Jednak są i przeciwnicy pozyskiwania tych dotacji oraz przebudowy autodromu.

- Reklama -

– Należy zauważyć, że niedługo po spotkaniu pojawiła się petycja okolicznych mieszkańców, będąca protestem na modernizację autodromu – mówi Zenon Łój. Ja mam na względzie dobro wszystkich stron. Chcielibyśmy organizować fajne imprezy, ale mając na względzie dobro mieszkańców oraz ekologię. Największym problemem dla nas na autodromie są sporty drifting-owe. Organizowane są one kilka razy w roku. Chłopaki z tej grupy ostatnio zebrali na chore dziecko 17 tys. zł – dodaje.

Jak podkreślają twórcy petycji, działają oni w imieniu mieszkańców powiatu biłgorajskiego, którzy ją podpisali, sympatyków sportów motorowych, członków Automobilklubu Biłgorajskiego oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro i promocja regionu oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. JaroTV mówi

    Autodrom był pierwszy niż domy mieszkalne
    Zakaz był budowy domów w tym miejscu gdzie są ale była jakaś luka i budynki mieszkalne powstały gdzie nie powinno ich być
    Tak samo jak Gleń złomowisko było pierwsze a potem powstały domy i każdy kto się budował wiedział co będzie ale i tak się pobudowali i pretensje do złomowiska są
    Autodrom jest i będzie modernizowany bo był pierwszy budynki mieszkalne później jak było podpisywane na budowę domów była klauzura gdzie jestem świadomy budowy domu mieszkalnego obok Autodromu i wiem jakie są konsekwencje budowy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.