- Reklama -

- Reklama -

Z Aleksandrowa jedzie pomoc dla zwierząt

Biblioteka z Aleksandrowa zainicjowała akcję charytatywną „Pomagamy Zwierzakom”. Zbiórka została przeprowadzana przez Szkołę Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Karma dla psów, oraz zabawki zostały przekazane dla podopiecznych Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami "Podaj Łapę". Jest też specjalna wystawa.

- Reklama -

Wystawa to efekt konkursu fotograficznego „Czytam ze zwierzakiem”, na który wpłynęło 37 zdjęć wykonanych przez uczniów z kl. VI- VIII szkoły podstawowej. Nagrody specjalne za najlepsze zdjęcia otrzymały Emilia Kukiełka i Izabela Rykowska. Nagrody natomiast otrzymały: Julia Bajek, Zuzanna Gontarz, Zuzanna Brodziak, Maja Droździel, Lena Bździuch, Lena Karczmarzyk, Amelia Zdybel, Natalia Mojak, Izabela Bździuch i Milena Maciocha.

Na wystawie można zobaczyć fotografie wykonane przez 12 autorek- laureatek konkursu fotograficznego „Czytam ze zwierzakiem”.  Na zdjęciach, m.in czytające osoby w towarzystwie swoich domowych pupili. Przeważają psy i koty ale są również rybki, koń czy chomik,

- Reklama -

-Zdjęcia nie tylko promują czytanie ale także zachęcają do właściwej opieki nad domowymi zwierzakami i rozwijają empatię wobec nich – informują bibliotekarze z Aleksandrowa.

-Dlaczego więź, którą tworzymy ze swoimi zwierzętami jest tak wyjątkowa? Bo zwierzęta w pełni nas akceptują. Dają nam  poczucie szczęścia, bezpieczeństwa, korzystnie wpływają na relacje z innymi ludźmi, redukują stres, zapobiegają samotności a nawet pomagają uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Wspólne dorastanie z pupilem uwrażliwia, ułatwia rozwijanie inteligencji emocjonalnej, uczy odpowiedzialności i samodzielności. Dbajmy więc o zwierzaki – apelują pomysłodawcy akcji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.