- Reklama -

- Reklama -

Motocykl w rowie, a jego kierowca w szpitalu

We wtorkowe przedpołudnie doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla na skrzyżowaniu w Łukowej. Przyczyną zderzenia się obu pojazdów było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

- Reklama -

5 maja około godz. 11 w miejscowości Łukowa doszło do groźnego w skutkach wypadku. Jak relacjonuje rzecznik prasowa biłgorajskiej policji, jego prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującą samochodem osobowym.

– Z wstępnych ustaleń wynika, że 36-letnia mieszkanka gminy Aleksandrów, która kierowała samochodem marki Chevrolet, znajdując się na prostym odcinku drogi, chciała skręcić w lewo i nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocykliście. Jak ustalili policjanci, kierująca chevroletem była trzeźwa. Kobieta nie odniosła obrażeń – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

W wyniku wypadku 27-letni kierujący motocyklem marki Yamaha z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Obecnie policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


- Reklama -

W 2019 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1150 wypadków, w następstwie których 171 osób zostało zabitych, a 1244 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem motocyklistów i rowerzystów.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W minionym roku 120 motocyklistów uczestniczyło w wypadkach drogowych. 12 kierujących motocyklami poniosło śmierć, a 102 doznało obrażeń. Motocykliści będący pod wpływem alkoholu uczestniczyli w 8 wypadkach. Główną przyczyną wypadków, do których doszło z winy motocyklistów, było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, natomiast najczęstszą przyczyną wypadków spowodowanych z winy kierujących innymi pojazdami, w których uczestniczyli motocykliści, jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu kierującym jednośladem.

Znaczny odsetek wypadków z udziałem motocyklistów jest spowodowany tym, że kierowcy samochodów po prostu ich nie zauważyli.

Red.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Guido mówi

    Napewno motocyklista jechał za wolno….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.