- Reklama -

Wypadek na skuterze

W poniedziałek 7 września doszło do wypadku drogowego w Gromadzie. 28-letni kierowca skutera, który na śliskiej nawierzchni nie zapanował nad pojazdem, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

 

Do wypadku doszło 7 września około godziny 15 w miejscowości Gromada (gm. Biłgoraj).

– Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 28-letni mieszkaniec pow. kraśnickiego, jadąc skuterem marki Kymco, wpadł w poślizg na mokrej jezdni – informuje mł. asp. Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

- Reklama -

Mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem, w następstwie czego doszło do przewrócenia skutera. 28-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był trzeźwy.

Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Wzajemny szacunek na drodze jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.