- Reklama -

Wymazy na COVID pobierane są w Biłgoraju

Osoby objęte kwarantanną mogą poddać się badaniu w kierunku COVID-19 w biłgorajskim szpitalu. Nie są to badania komercyjne.

Obecnie w powiecie biłgorajskim na COVID-19 zachorowało 9 osób. Dobre wiadomości to takie, że 6 z nich już wyzdrowiało. Na kwarantannie przebywa 460 osób, a nadzorem epidemiologicznym poddanych zostało 19 osób.

Zgodnie z zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia na terenie całego kraju powstały mobilne punkty pobrań wymazów w kierunku choroby COVID-19. Jeden z nich zlokalizowany jest w biłgorajskim szpitalu. Kto może wykonać tam badania?

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, badania takie może wykonać każda osoba przebywająca na kwarantannie. – W 11. dniu jej odbywania, otrzyma SMS informujący o możliwości zgłoszenia się do punktu mobilnego pobrań wymazów pod kątem zakażenia koronawirusem celem wykonania badania w kierunku COVID-19. Zgłoszenie nie jest obligatoryjne – informuje sanepid. Badanie jest zalecane, ale dobrowolne. Od osoby przebywającej na kwarantannie zależy, czy je wykona, czy nie. Na badanie można zgłosić się tylko następnego dnia po otrzymaniu SMS-a, czyli w 12. dniu kwarantanny. Osoba ta powinna udać się na miejsce własnym samochodem, niedopuszczalne jest pójście pieszo, przejazd rowerem czy komunikacją publiczną. Policja na podstawie wykazu osób na kwarantannie będzie miała wiedzę, które osoby mogą udać się danego dnia na badanie. 

Test wykonywany jest bezpłatnie.

- Reklama -

Warto wcześniej zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę.

Próbki od tych osób trafiają na badanie do Lublina. Nie są to badania komercyjne.

 

 

 

.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.