- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wybieramy biurko- na co zwrócić uwagę

Biurko jest nieodłącznym wyposażeniem pokoju każdego ucznia, czy też miejsca pracy każdej osoby pracującej z komputerem. Jak dobrać biurko, żeby praca przy nim była komfortowa, ale także zdrowa? Oto kilka wskazówek.

- Reklama -

Kluczowym aspektem jest dopasowanie wysokości biurka do wzrostu użytkownika. Na co zwrócić szczególną uwagę? Przy dobrze dobranym biurku ręce użytkownika powinny swobodnie spoczywać na blacie, przedramiona powinny tworzyć z tułowiem kąt prosty, a plecy powinny pozostawać proste. Jeśli biurko ma być dzielone między kilkoma osobami warto rozważyć kupno biurka z regulowaną wysokością.

Wybierając biurko należy kierować się indywidualnymi potrzebami użytkownika. Do pracy przy laptopie wystarczy klasyczne biurko z blatem o wymiarach 100 × 60. Dla osób pracujących przy komputerze będzie ono już zbyt małe i żeby zmieścić na blacie monitor (lub monitory) oraz wszystkie niezbędne urządzenia szerokość biurka powinna się wydłużyć do co najmniej 150 cm. Wybierając głębokość biurka należy pamiętać o zalecanej odległości wzroku od monitora, która wyniki 50-75 cm, a większa głębokość to też większa powierzchnia robocza. Na szczęście dziś producenci oferują szeroki wybór biurek.

Uwzględnij potrzeby

Kupując biurko należy uwzględnić rozmiary pomieszczenia, w którym finalnie ma się znaleźć. Chcąc zaoszczędzić przestrzeni w małym pokoju można wybrać biurko o mniejszej głębokości i ustawić je przy parapecie, który stanie się dodatkową półką.

- Reklama -

By wybrać odpowiednie biurko należy zastanowić się na to ile przyda nam się miejsca do przechowywania. Klasyczne biurka najczęściej posiadają jedną szufladę i jedną półkę – jeśli to za mało warto rozważyć dokupienie do biurka nadstawki, dzięki której zyskamy dodatkową przestrzeń na potrzebne rzeczy, które podczas pracy przy biurku pozostaną w zasięgu ręki. Jeśli nasze biurko nie posiada żadnych szafek warto dokupić do niego kontenerek, który możemy ustawić według własnych preferencji.

Jeśli chcemy nabyć biurko o nowoczesnym wyglądzie warto przejrzeć biurka gamingowe. Takie biurko najczęściej posiada półkę na monitor, która pozwoli na zaoszczędzenie miejsca na blacie. Posiadają też wieszaki, na których można powiesić np. słuchawki, a także wloty, które pozwolą zapanować na plączącymi się kablami.

Dobrze dobrane biurko z odpowiednim krzesłem sprawi, że nawet wielogodzinna praca przy komputerze będzie komfortowa i nie przyprawi nas o zbyt duże zmęczenie.

Wystrój

Choć biurko kojarzy się nam w oczywisty sposób z pracą, pamiętajmy, że stanowi też bardzo istotny element wnętrza. Warto poświęcić uwagę stylowi, w jakim zostało wykonane. Dziś znajdziemy na rynku biurka, które wpiszą się w charakter każdego wnętrza. Od prostych nowoczesnych idealnych do pokoju ucznia, przez loftowe, po klasyczną elegancję majestatycznego mebla. Wybór to rzecz gustu, ważne jednak, by biurko stanowiło spójną całość z pozostałymi elementami wystroju i wyposażenia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.