kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Wikariusz z Łukowej wicemistrzem Europy (rozmowa)

Wikariusz z Łukowej podbija Europę. Ksiądz Artur Łakomy, który jest wikariuszem parafii WNMP w Łukowej, to ceniony futbolista, który gra w reprezentacji polskich księży. W Albanii zostali właśnie wicemistrzami Europy, a ksiądz Artur mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej, że chętnie może zagrać nawet w ... okręgówce. Victoria Łukowa, która szuka i ma piłkarzy nawet z odległych miejsc w regionie doceni swojego wikariusza? Więcej tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

- Reklama -

Parafianie z Łukowej wiedzą, że mają takiego sportowego wikariusza?

Myślę, że niektórzy wiedzą. Były udostępniane różne wiadomości w mediach społecznościowych i myślę, że kto chciał i kto był zainteresowany to się dowiedział. W internecie dowody jakieś są.

toyota Yaris

Proboszcz złożył gratulacje?

(śmiech). Coś tam wspomniał.

Skąd u księdza taka pasja piłkarska?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ja tak naprawdę w piłkę nożną gram całe życie. Od dziecka jestem związany z futbolem. Ja już przed swoją pierwszą komunią świętą biegałem za piłką. Pochodzę z Lubaczowa i w Lubaczowie grałem i trenowałem w Pogoni przez całą swoją młodość. Grałem w juniorach, grałem w lidze podkarpackiej, a kiedy skończyłem 17 lat po prostu grałem w seniorach. Potem było seminarium, ale częściej lub rzadziej jednak kopałem piłkę. I to nieprzerwanie, ale jednak regularnie.Ta pasja do piłki zawsze we mnie była żywa.

Teraz ksiądz gra w jakimś klubie?

No właśnie z tym jest różnie. Tak się zastanawiam i tak szukam. Były jakieś tam propozycje żeby zagrać, ale bez konkretów.

 Zaraz. Może z Victorii Łukowa?

Też. Były jakieś głosy, było jakieś zapytanie, ale bez konkretów. Oficjalnie nikt się do mnie nie odzywał, ale nieoficjalnie mogę powiedzieć, że na pewno nie obawiam się takiego wyzwania. Ja sam nie mogę się narzucać, ale jeśli tylko klub z Łukowej zaproponuje to podejmę wyzwanie. Klasa okręgowa mnie nie przeraża. Prawdopodobnie bym spróbował.

Chodzi ksiądz na mecze Victorii?

(…)

Cała rozmowa z piłkarskim wicemistrzem Europy z Łukowej, tylko w Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.