- Reklama -

- Reklama -

Wielkie poruszenie w podbiłgorajskim lesie (foto)

Grube ryby od polskich lasów upodobały sobie powiat biłgorajski. W lesie w Rapach koło Biłgoraja,był prawdziwy nalot ministrów, urzędników, uczniów i wszystkich, którzy byli pod ręką. Idea jest całkiem słuszna, bo chodzi o promocję sadzenia lasów. Krótko mówiąc, każdy może mieć swoje drzewo i napawać się każdego dnia widokiem, jak rośnie.- Zachęcamy całe rodziny do sadzenia lasów - mówi w podbiłgorajskim lesie, wiceminister klimatu i środowiska - Edward Siarka.

- Reklama -

23 marca w lesie na Rapach w Biłgoraju odbyła się konferencję prasowa dotycząca akcji sadzenia drzew pod nazwą „Łączą nas drzewa”. W konferencji udział wzięli między innymi Wiceminister Klimatu i Środowiska Edward Siarka oraz Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski. Głos zabrał również Andrzej Borowiec, nowo mianowany dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

 

 

Akcja „Łączą nas drzewa” jest akcją prowadzoną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Zwłaszcza w okresie wiosennym na terenie całej Polski prowadzimy akcję sadzenia drzew. Akcja, która ma przede wszystkim uświadomić naszemu społeczeństwu jak ważną funkcję w naszym życiu pełnią lasy i jak ważne jest to, abyśmy wszyscy włączali się w ten proces sadzenia i utrzymania lasów. Ta akcja jest o tyle wyjątkowa, gdyż pokazuje ciężką pracę leśników, którą wykonują w ciągu rokumówił Wiceminister Klimatu i Środowiska Edward Siarka

Wiceminister podkreślił, że w ciągu roku w Polsce sadzone jest 500 mln drzew. Siarka zachęcał wszystkich mieszkańców do współpracy z leśnikami poprzez włączanie się w akcje sadzenia drzew.

 

 

– W ogóle zachęcam do takiej aktywności, żeby wszystkie nasze rodzinne wydarzenia upamiętniać sadzeniem drzew (…) A później przez kolejne lata przychodzić ze swoimi dziećmi i podziwiać swoje drzewomówił Edward Siarka.

Wiceminister podkreślał, że drewno jest surowcem ekologicznym, odnawialnym i niezastąpionym, a  30% powierzchni naszego kraju to są lasy. Nawiązał również do medialnych doniesień jakoby w Polsce było pozyskiwane za duże ilości drewna:

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Nasze zasoby drewna w Polsce, to 2 mld 600 mln m3. Jesteśmy na piątym miejscu w Europie. A to, co pozyskujemy, to zaledwie 1,6% tego, co mamy w naszych zasobach – podkreślał Siarka.

Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski dziękował za ciężką codzienną pracę leśników:

 

 

-To jest właśnie to spojrzenie dobrego gospodarza, gospodarza, który nie myśli tylko z roku na rok, ale w perspektywie pokoleń. Tak właśnie działają polskie lasy Państwowe, które niedługo obchodzić będą stulecie swojego istnienia – mówił Wiceminister.

Romanowski wspomniał o szkalowaniu polskich lasów przez unijnych urzędników, które spotykają się z reakcją społeczeństwa:

 

 

- Reklama -

-Nie można szkalować leśników, nie można pluć na polski mundur. Parę miesięcy temu były ataki na służby broniące naszej granicy z Białorusią, teraz szkaluje się polskich leśników, którzy odgrywają bardzo ważną rolę w ochronie naszej granic – mówił Romanowski.

Dalej Romanowski mówił o zagrożeniach w stosunku do polskich lasów płynących z Unii Europejskiej i Berlina. Wiceminister mówił o próbach zawłaszczenia polskich lasów poprzez próbę przesunięcia wyłącznych kompetencji państw członkowskich, do kompetencji dzielonych.

O zagrożeniach płynących z Unii Europejskiej mówił również Andrzej Borowiec, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie:

– Eurokraci atakują nas za dobrą gospodarkę. A ten przykład dobrej gospodarki widać na miejscu. Macie tutaj przykład rębni 1B, która została zgodnie z zasadami wycięta. To drewno trafiło do naszych biłgorajskich zakładów: POLSKONE, BRW, tartaki lokalne. Dzięki temu firmy rozwijają się i Biłgoraj kwitniemówił Andrzej Borowiec

Nie oddamy Brukseli naszych lasówpodsumował swoje wystąpienie dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Następnie wszyscy zgromadzeniu we fleszach kamer i aparatów przystąpili do akcji sadzenia lasów.

 

 

Zobacz także: https://gazetabilgoraj.pl/nowy-szef-nadlesnictwa-bilgoraj/

 

 

- Reklama -

47 Komentarze
 1. Lopik100 mówi

  Takiej wycinki lasów jak za rządów Pis-u to nie było w całej historii Polski

  1. Ro Ka mówi

   Ciekawi mnie czy Praòwki były????

  2. Trol mówi

   popieram,te posadzone nie urosną tak szybko ,jak robiona jest wycinka.A po co zjechały te GWIAZDY PIS mistrzowie kłamstwa i obłudy

 2. Roman W. mówi

  Dlaczego drogowcy zamiast pracować na drogach pracują dla Lasów przy sadzeniu drzew????

 3. Rycho mówi

  Siarka te intelektualna miernoto. Wycinamy 1,6 % zasobów. To jest maksimum wycinki przy założeniu, że wiek „rębny” dla wycinanych drzew wynosi 62 lata. A tak to wygląda: dąb, jesion, wiąz – 120 ; buk, jodła – 100; sosna, świerk, modrzew, daglezja, klon – 80. Przy takim tempie to może nie za dziesięć czy dwadzieścia lat ale systematycznie zbliżamy się do miejsca, w którym nie będzie czego ciąć. Ale czegóż można się po tej dobrej zmianie spodziewać. Nachapać się do syta a potem niechby i potop.

  1. Rozt mówi

   Wiedza dyskutantów – żenada. Skąd ten las? Leśnicy wychodowali. Czy sądzili go i pielęgnowali „ekolodzy”? Nie. To Leśnicy zalesili, wychodowali a teraz czas żniw. Dorosłe, stare drzewa już tlnu nie produkują. Czy ktoś temu zaprzeczy?

 4. Maniek mówi

  Dobrze że niedługo wybory , będzie zmiana tych pachołków

 5. Las mówi

  Blazenada
  1 osoba dziennie może posadzić ok. 100 szt drzewek. Po jednym dniu roboty łopatologia to jesteś tak zj…. Y. Nie czujesz kręgosłupa, nóg, rąk i odciski bolesne. Na 1ha potrzeba 10tys sadzonek drzewek sosny, liściastych mniej. Ludzie nie macie zielonego pojęcia o tej robocie. 70%jak się przyjmie to sukces. Na zimę zabezpieczenie ale i tak zwierzyna 10% z tego zje. Drugie 10%snieg i mróz zniszczy. Następnego roku dosadzanie 😁 tak przez kilka lat. Co roku pielęgnacja. Mogę dalej pisać powieść. Unia chce przejąć Polaków robotę bo tam są legasy i złodzieje

 6. Marinero mówi

  Żenujące przedstawienie. Tną po cichu całe kwartały, a sadzą z pompą kilka sadzonek. No i oczywiście wina Tuska i Brukseli. Ktoś w te brednie i komunały jeszcze wierzy!?

  1. Rozt mówi

   Człowieku, kto ci nakładł do głowy takich głupot?

 7. erwu mówi

  Nie oddamy Brukseli naszych lasów. Sami je wytniemy! Pan vice powiedział, że wycinamy (tylko) 1,6 % (rozumiem że rocznie). Sosna rośnie ok. 80 lat. Mówi wam to coś zwolennicy PiS-u , czy za trudne?

 8. Przykro na to patrzeć mówi

  Wizerunek uczniów wykorzystany bez zgody ich rodziców i prawnych opiekunów!!!! SKANDAL!!!!
  W tym dniu były zaplanowane zajęcia dydaktyczne w szkole, a nie szkółka polityczna solidarnej polski, powinien się tym zająć kurator oświaty.
  Jak wam nie wstyd przebierać młodzież, zabierać z lekcji i przywozić na polityczną hucpę. Czy wiceminister sprawiedliwości albo wicewojewoda nie mają innego zajęcia??? Zajęcia zgodnego z ich obowiązkami???
  Polska się musi obudzić!!!!

 9. robekal mówi

  To czysty greenwashing władz. Sadzenie Lasu mogą zrobić Lasy Państwowe mają ma to własne ogromne fundusze. Gdyby nie było tej pseudoakcji, to czy leśnicy by nie posadzili tego lasu? Promowana powinna być ochrona wiekowych drzew, cennych lasów, i sadzenie drzew poza lasami.

 10. Anonim mówi

  A mundur w szafie wisi i czeka,oj boli boli

 11. Czytelniczka mówi

  Co za paradoks. Propagandą śmierdzi jak za komuny. Lasy w Polsce wycina się na potęgę nawet na nadmorskich wydmach! To hańba, że niszczone jest wszystko na co pracowało kilka pokoleń leśników, wspólne dobro całego społeczeństwa. Lasy nie są własnością ani rządzących, ani LP, które aktualnie działają jak koncerny. Czy naród musi o tym przypomnieć?

  1. Wowa mówi

   Narodzie nie daj się omamić. Kto takie głupoty wam wciska?

 12. Więzienie mówi

  Pomaranczowi więźniowie, to najbardziej niebezpieczna grupa. Dziwne, że nie mają kajdanek i lancuchów … 🥺🤔😱🤭

 13. Tomi mówi

  Sadzą na pokaz , wycinają szybko i jak naj ciszej .Nawet Drawski Park Krajobrazowy rżną na potęge,z trasy 20 widać co z nim zrobili .

  1. Boli mówi

   Tak,tak ,a ile w planach mają wyciąć przy Jeziorze Komoże .

 14. Leśniczy mówi

  Kampania polityczna ruszyła! Biedne dzieci bez ich zgody i świadomości użyto ich w propagandzie. Leśnicy mówią, że las jest państwowy, dopóki nie trzeba podpisów zbierać od obywateli. Ten sam autokar przywiózł dzieci na to wydarzenie polityczne i ten sam przywiezie tą młodzież szkolną zbierać żurawinę do Rezerwatu Przyrody „OBARY”. Tak chronią las, są ponad prawem, ….. . Ex nadleśniczy nie wie nawet co do jego obowiązków należało! Łaził po targu jak Rumun, w parku sadzonki wciskał, …. a czy komendant PSP legalizuje gaśnice? Trzeba robić to co należy do obowiązków, a nie urządzać pikniki w godzinach pracy …. . Mam nadzieję, że ktoś za to wszystko odpowie i ktoś to policzy.

 15. Anonim mówi

  Kampania polityczna ruszyła! Biedne dzieci bez ich zgody i świadomości użyto ich w propagandzie. Leśnicy mówią, że las jest państwowy, dopóki nie trzeba podpisów zbierać od obywateli. Ten sam autokar przywiózł dzieci na to wydarzenie polityczne i ten sam przywiezie tą młodzież szkolną zbierać żurawinę do Rezerwatu Przyrody „OBARY”. Tak chronią las, są ponad prawem, ….. . Ex nadleśniczy nie wie nawet co do jego obowiązków należało! Łaził po targu jak Rumun, w parku sadzonki wciskał, …. a czy komendant PSP legalizuje gaśnice? Trzeba robić to co należy do obowiązków, a nie urządzać pikniki w godzinach pracy …. . Mam nadz

 16. Oj. mówi

  Pan były nadleśniczy histeryzuje.
  Wystarczy tylko ze zrozumieniem przeczytać postulaty mieszkańców chcących ochronić nasze wspólne dobro. Może zamiast kółka wzajemnej adoracji i chwalenia samych siebie to w końcu konstruktywnie porozmawiać z nami – współwłaścicielami lasów państwowych. Nie zwalczać, nie ubliżać.

  1. Anonim mówi

   Mylisz pojęcia. Lasy są wspólnym dobrem narodowym. Ich własnością jest Skarb Państwa. Jesteś też współwłaścicielem Orlenu? Przecież to też państwowa firma….

 17. Anonim mówi

  I wróci Donald,odda lasy na tacy Brukseli bo tam mądrość a tu lud ciemny.

  1. Elo mówi

   Te wasze wycieczki lesniczo dydaktyczne to wyglądają jak spotkania w Korei z kim dzongiem , Ten Borowiec on pracuje czy tylko fotografuje się z tymi ministrantami ?

  2. Anonim mówi

   otwórz oczy i zobacz co robią pisdzielce z lasów państwowych

 18. Jobwaszumac mówi

  jak za komuny ludzi atobusami prYwiezli. a ci w pomaranczowym to wiezniowie czy jacys robotnicy drogowi

  1. precz z komuno mówi

   Za komuny był dobrowolny przymus , jobwaszumać

 19. Anonim mówi

  Folwark to jest w Warszawie.

 20. Enzo mówi

  Niedługo wybory , naród im pokaże gdzie ich ma za ich dobre serce dla swoich , zrobili sobie folwark prywatny z lasów państwowych

  1. rudy furiat mówi

   Sadzą las i to ci nie pasuje , ogarnij się miernoto

   1. Mundek mówi

    Durniu las się sadzi po cichu a nie z galerią 200 zdjęć i cała banda na pokaz

    1. dureń mówi

     POwinni się chować PO krzakach i sadzić tak znienacka

 21. Majkel mówi

  Dobrze że niedługo Romanowski z tym Borowcem przejdą do politycznej historii bo ta żałosna szopka męczy ludzi niemiłosiernie

  1. tw. oskar mówi

   Ciebie męczy twoja głuPOta i ciemnota

 22. Krychu mówi

  Lasy Państwowe co roku sadzą 500 milionów drzewek

  1. Neon mówi

   A zastanawiałeś się ile z tego sadzenia się przyjmuje? Po drugie kto tnie niech sadzi i nie wykorzystuje młodzieży,my to już przerabialiśmy ze złodziejami !

   1. Wowa mówi

    To pomówienia.

 23. Anonim mówi

  Na przydrożnych drzewach ludzie giną w wypadkach.

  1. Anonim mówi

   W jaki sposób ? Może wyjścia bo jakoś nie widziałem aby drzewo zakatował kierowce, zwykle jak nieodpowiedzialny kierowca które porusza się niedozwoloną prędkości uderza w drzewo lub po pijaku. I bardzo dobrze naturalna selekcja zamiast, aby wjechał w pierwszych. Zamiast wycinać drzewa fabrycznie wprowadzić w Polsce max 100 km w autach

 24. mieszkaniec Biłgoraja mówi

  Sami swoi, tylko szkoda tych uczniów z Leśnika że musza brać udział w tym przedstawieniu.

  1. Pawlak mówi

   I nawet Kargul tylko przebrany w zielonym mundurze nasz znany TikTokowiec się wziął za przemówienia. Komedia

  2. Neon mówi

   Brawo Ty za myślenie!

 25. Lasydlaobywatelianiedlapis mówi

  Szkoda że tylko sądzą w lesie anie przy drogach powiatowych czy wojewódzkich, tyle ile wyciął starosta z swoimi ludzim z zdp nie zrobiła zadan inna ekipa od 98 roku. Co rok po kilka setek sztuk można już liczyć w km2. Od 8 lat nie zasadzili chyba ani jednego drzewa, aby to uzupełnić. A jednocześnie wycieraja twarz haslami o dbałość o roztocze.

  1. Bezpieczne drogi bez drzew mówi

   Żadnego sadzenia drzew przy drogach już nie będzie, debilu! Za dużo ludzi przez te drzewa zginęlo!

 26. fasola mówi

  ci na czerwono to chyba jacys niebezpieczni wieżniowie ?

  1. Anonim mówi

   tak samo sądziłem po pierwszych zdjęciach. kto je robil ma talenty do tego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.