- Reklama -

- Reklama -

Weronika Pyzik szósta na Mistrzostwach Europy

 

Weronika pochodzi z Biłgoraja. Obecnie jest studentką University of San Francisco w USA, gdzie systematycznie trenuje i reprezentuje uczelnię. Nasza lekkoatletka zakwalifikowała się do Mistrzostw, wypełniając minimum wskaźnika PZLA (16:30.00 min) oraz pokazała bardzo dobrą dyspozycję startową podczas Mistrzostw Polski w Suwałkach 1-2 lipca. Minimum wynikowe wypełniła natomiast podczas zawodów w USA, gdzie studiuje i trenuje.

- Reklama -

Weronika w Bydgoszczy startowała w biegu na 5000 m. Na liście startowej tego dystansu legitymowała się szóstym wynikiem i na tej pozycji zameldowała się na mecie biegu.

Nie było też niespodzianek na pozycjach medalowych – wygrała Turczynka Yasemin Can, która wynikiem 15:01.67 min ustanowiła rekord mistrzostw Europy. Druga na mecie była Alina Reh z Niemiec, trzecia – Szwedka Sarah Lahti.

Już przed startem wiadomo było, że biegaczki te są poza zasięgiem reszty zawodniczek, które "odpuściły" rywalizację o medale, rozgrywając bieg między sobą o dalsze lokaty. Ostatecznie po emocjonującej walce na finiszu nasza zawodniczka była szósta z czasem 16:15.84 min (rekord życiowy Weroniki to 15:59.00 min – najlepszy wynik w Polsce biegaczek w wieku do 21 lat – uzyskała w USA, w marcu br.).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.