Usługi krawieckie

- Reklama -

„Warszawa moja stolica”

W organizowanym przez Pałac Młodzieży w Warszawie XXXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pt. „Warszawa moja stolica” została nagrodzona Weronika Kuziak – wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Ponadto do udziału w wystawie zakwalifikowane zostały prace Anny Pędziwiatr i Karoliny Kaczor.

 

„Warszawa moja stolica” to ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany w tym roku już po raz trzydziesty drugi. Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Ruzikowska, Ewa Rakoczy, Hanna Stefańska i Tadeusz Walter spośród 1477 prac nadesłanych ze 143 placówek nagrodziła autorów 30 prac, zaś do wystawy zakwalifikowano 170 najwyżej ocenionych obrazów. W poniedziałek, 24 kwietnia, w Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom tej bardzo znaczącej imprezy.

Tegoroczna edycja konkursu okazała się być bardzo szczęśliwa dla dziewcząt tworzących pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia z biłgorajskiego MDK. Wśród trzydziestu nagrodzonych najpiękniejszych obrazów znalazła się praca Weroniki Kuziak (lat 17) zatytułowana Krakowskie Przedmieście nocą. Weronika po raz kolejny udowodniła wielką swobodę w posługiwaniu sie plamą barwną i światłem. Ta młoda artystka ukazała fragment tej, znanej każdemu kto zwiedza Warszawę, ulicy w porze nocnej. Pierwszy plan namalowany w ciemnej tonacji brązów, został oświetlony słabym światłem latarni, z nielicznymi, ledwo zarysowanymi sylwetkami ludzi. W perspektywie zamykającej kompozycję pojawiają się jasne budynki Kościoła Świętego Krzyża i Pałacu Staszica, których zielono-turkusowe kopuły odbijają się na tle ciemnego nieba.

Ponadto na wystawie znalazła się jeszcze praca Anny Pędziwiatr (lat 14), która namalowała Zamek Królewski w bożonarodzeniowej szacie oraz Karoliny Kaczor (lat 16) -przedstawiająca jedno z najbardziej urokliwych miejsc Starego Miasta – Kamienne Schodki.

- Reklama -

Weronika – w towarzystwie rodziców i nauczycielki – miała przyjemność osobiście odebrać nagrodę. Z cała pewnością były to wyjątkowe chwile radości i satysfakcji dla tej niezwykle utalentowanej dziewczyny. Organizatorzy, doceniając pracę nauczycieli, przygotowali też dla nich podziękowania w postaci dyplomów i małych upominków.

Pobyt w stolicy nie mógł się obyć bez wizyty w najbardziej charakterystycznych miejscach Starego Miasta. Uwieńczeniem długiego spaceru po Trakcie Królewskim było zdjęcie zrobione z perspektywy Krakowskiego Przedmieścia, które zainspirowało Weronikę do stworzenia nagrodzonej pracy.

Składamy gratulacje młodym artystkom, życząc im tak wspaniałych sukcesów w dalszej pracy artystycznej!

Anna M. Świca

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.