- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Kucłach powstanie most (film)

Już niedługo w gminie Księżpol rozpocznie się budowa mostu przez rzekę Tanew oraz kilkusetmetrowego odcinka drogi. Dodatkowo na jednym z brzegów rzeki ma powstać również pole namiotowe oraz punkt obsługi rowerzystów.

- Reklama -

Już niedługo rozpocznie się budowa mostu, który umożliwi przejazd pojazdów przez rzekę Tanew w miejscowości Kucły (gm. Księżpol). Cała inwestycja będzie kosztować około 2 mln zł.

– Dzięki pozyskaniu przez gminę Księżpol 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych możliwa jest budowa mostu przez rzekę Tanew łącząca miejscowość Kucły oraz miejscowość Kulasze – mówi Bartłomiej Świtała, zastępca wójta gminy Księżpol. – W tym miejscu znajdował się kiedyś most. Był on drewniany, lecz z czasem uległ zniszczeniu. Po licznych apelach mieszkańców władze gminy zdecydowały się na jego ponowną budowę – dodaje.

Nowy most będzie podobny do mostu w Zyniach (gm. Księżpol), ale szerszy. W Kucłach będzie on miał 5,2 m szerokości oraz 56 m długości. Nośność 15 ton ma umożliwić przejazd ciężkich pojazdów rolniczych. Wraz z mostem planowana jest budowa drogi dojazdowej o długości 367 m.

- Reklama -

– Na etapie projektowym jest droga łącząca miejscowość Rakówka z miejscowością Kulasze. Częściowo będzie to droga dwupasowa dwukierunkowa a częściowo droga jednopasowa, dwukierunkowa z mijankami – informuje zastępca wójta.

Most umożliwi rolnikom dojazd do pól i lasów znajdujących się po przeciwnej stronie Tanwi, wpłynie także na  rozwój turystyki.

– Wraz z mostem planowana jest budowa pola namiotowego, miejsca obsługi rowerzystów, parkingu dla samochodów osobowych, a także toalety biodegradowalne – mówi Bartłomiej Świtała.

Jest to kolejna inwestycja w gminie Księżpol, w której samorząd pozyskał tak znaczącą ilość środków zewnętrznych.

– Poza dofinansowaniem z programu Sportowa Polska na budowę sali sportowej w Korchowie Pierwszym otrzymaliśmy również dofinansowanie na budowę Domu Kultury z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – podkreśla zastępca wójta. Budowa mostu będzie kolejną inwestycją w gminie Księżpol tak znaczącą i ważną dla mieszkańców gminy – dodaje.

 

Michał Kuliński

- Reklama -

1 komentarz
  1. Józef mówi

    Już 30 lat mieli go budować, dobrze że ktoś się w końcu czepił i go zrobi bo jest potrzebny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.