RK detailing

- Reklama -

Rubinowa loteria dla Kubusia

Kubuś Pawęzka to mały bohater, który przetrwał już wiele, jednak najtrudniejsze przed nim. Lista chorób z jakimi walczy chłopczyk jest długa. Nadzieją stała się operacja ratująca życie. Na to jednak potrzeba ogromnych środków finansowych.

Wiotkość mięśni, skolioza, zwichnięcie biodra, wada stóp, koślawość łokci, refluks, opóźniona i niejednorodna mielinizacja w obrębie pnia mózgu, globalne opóźnienie rozwoju, astma wczesnodziecięca, padaczka lekooporna – lista chorób z jakimi boryka się Kubuś Pawęzka jest bardzo długa.

 Z pomocą rodzinie i małemu bohaterowi przyszli ludzie dobrej woli. Pomagają oni w zbiórce środków finansowych. Na portalu społecznościowym Facebook powstała grupa licytacyjna dla Kubusia Pawęzki, której celem jest zebranie funduszy na operację kręgosłupa, której przewidywany termin wyznaczono na 27 maja br. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Do niedzieli 14 marca Kubusia wpłatami wsparło 2691 osób, łącznie kwotą 148 750,46 zł. Do sukcesu brakuje jeszcze ponad 230 tys. zł.

Z pomocą przychodzi wiele osób o wielkim sercu – osoby indywidualne jak również przedsiębiorcy. Salon Jubilerski Rubin przygotował specjalną loterię. Do wygrania jest aż 10 nagród w postaci biżuterii oraz zegarek. – Gdy otworzyliśmy nasz pierwszy na Lubelszczyźnie Salon Jubilerski Rubin w lutym tego roku, błyskawicznie dotarła do nas historia Kubusia. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jak Biłgoraj jest solidarny i jak bardzo stara się pomóc w zbiórce na leczenie Kuby. Pomysł żeby dołączyć do pomocy narodził się błyskawicznie i teraz chcemy go Państwu przedstawić – informuje Salon Jubilerski Rubin w Biłgoraju. Salon ufundował 10 nagród w postaci biżuterii oraz zegarka.  Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w loterii? Wystarczy w salonie Jubiler Rubin (ul. 3-go Maja 18 w Biłgoraju obok Galerii Biłgorajskiej) w dniach 15-20 marca zakupić los (1 los=3 zł, 2 losy=5 zł ). – Cały zysk z losów zasili konto Kubusia, a my rozlosujemy wśród biorących udział 10 nagród. Wyniki zostaną ogłoszone na naszym profilu FB – dodaje.

- Reklama -

Kubuś z powodu bardzo poważnego skrzywienia kręgosłupa został skonsultowany w Instytucie dr. Paleya w Warszawie. Specjaliści po obejrzeniu zdjęć z tomografii komputerowej stwierdzili, że na odcinku kilku centymetrów kręgosłup Kuby nie rośnie, a rotuje się wokół własnej osi. Okazało się, że klatka piersiowa na wysokości dołów pachowych również przestała rosnąć, przez co narządy wewnętrzne (płuca, serce, żołądek, pęcherz, jelita) mają coraz mniej miejsca co może prowadzić do ich niewydolności, a nawet do uduszenia się. Nadzieją stała się operacja ratująca życie, poprzez wszczepienie implantów rosnących w kręgosłupie synka, a także operacja poszerzenia klatki piersiowej. Synek konsultowany był u wielu specjalistów w Polsce jak i za granicą (Niemcy). Niestety żaden z lekarzy nie zaproponował wykonania zabiegu operacyjnego, proponowano leczenie zachowawcze, czyli gorset ortopedyczny. Kubuś używał gorsetu, ale przez to pogarszała się jego saturacja, miał częste zapalenia płuc. Po konsultacji u dr Feldmana w klinice Paleya w Warszawie okazało się, że stan Kubusia nie pozwala na zaopatrzenie ortopedyczne w formie gorsetu, ponieważ zapalenia płuc będą częstsze, jest wiotki więc gorset będzie, zamiast pomagać, pogarszał stan.

Jeden dzień pobytu na oddziale w USA kosztuje 5 346,60 dolarów, pobyt czterodniowy został wyceniony na kwotę 92 122,58 dolarów, jednak nie wiadomo czy pobyt się nie przedłuży, musimy liczyć się z takim scenariuszem. Dodatkowym wydatkiem jest przelot do miejsca docelowego czy zakwaterowanie. Rodziny nie stać nas na samodzielne opłacenie operacji w USA, kosztów przeszczepu komórek macierzystych, diety, leków, olejków CBD+THC czy rehabilitacji.

Wspólnymi siłami pomóżmy Kubusiowi!

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.