- Reklama -

- Reklama -

W jakie urządzenia powinna być wyposażona drukarnia do znakowania sitodrukiem?

Druk sitowy, który określany jest również jako sitodruk to obecnie jedna z bardziej popularnych metod znakowania odzieży. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku odzieży reklamowej. Ogromną zaletą sitodruku jest to, że może być stosowany nie tylko w przypadku tekstyliów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy jego pomocy nanosić różne elementy graficzne na tworzywa sztuczne, a nawet drewno. Jak musi być wyposażona drukarnia, aby mogła wykonywać sitodruk?

- Reklama -

Drukarnia sitodruk – jak wygląda proces sitodruku?

Sitodruk to metoda znakowania odzieży, która polega na przenoszenia farby na podłoże. Aby było to możliwe, niezbędna jest specjalna siatka sitodrukowa. Bez niej wykonanie sitodruku nie jest możliwe. Gęstość siatki może być różna, ale generalnie im jest większa, tym większą precyzyjnością będzie charakteryzował się nadruk.

Co jest potrzebne do wykonania sitodruku?

Aby wykonanie sitodruku w ogóle było możliwe, drukarnia, która oferuje ten rodzaj znakowania odzieży musi dysponować:

  • emulsją światłoczułą;
  • ramką z siatką;
  • raklą;
  • taśmą kauczukową;
  • folią do druku pozytywów.

- Reklama -

Niezbędna jest także lampa halogenowa, która niezbędna jest do tego, aby świecić wzory na sicie. Potrzebna jest także specjalna rynienka. Ciekawą propozycją są specjalistyczne karuzele automatyczne do sitodruku, które zostały skonstruowane tak, aby korzystanie z nich było naprawdę wygodne. Gwarantują one wysoką precyzję druku, a więc naprawdę bardzo dobry efekt. Plusem takich maszyn jest także niewielkie zużycie energii elektrycznej, co w dobie rosnących cen prądu ma ogromne znaczenie.

Jakie są zalety sitodruku?

Sitodruk to technika mająca wiele zalet. Przede wszystkim nadruk, który jest nią wykonywany jest niezwykle trwały. Powstała grafika doskonale znosi działanie czynników zewnętrznych. Sitodruk jest odporny na działanie promieni słonecznych, nie straszne mu pranie ani wilgoć. To właśnie dlatego odzież znakowana sitodrukiem prezentuje się tak dobrze. Nadruk jest estetyczny, jego powierzchnia jest gładka, a do tego naprawdę lśniąca. Sitodruk świetnie sprawdza się nie tylko w przypadku koszulek. Można po niego sięgnąć także wtedy, kiedy nadruk ma się znaleźć na bawełnianych torbach zakupowych cieszących się ogromną popularnością.

Czy zawsze warto postawić na sitodruk?

Jak wspomnieliśmy, sitodruk to metoda gwarantująca naprawdę bardzo dobry efekt. Sprawdza się świetnie w przypadku dużych nakładów. Jeśli masz zamiar zlecić znakowanie na przykład stu sztuk koszulek, sitodruk sprawdzi się naprawdę dobrze. Wypada on jednak nieco gorzej, kiedy nakład jest niewielki. Jeśli planujesz znakowanie jedynie kilku koszulek czy czapeczek, zdecydowanie korzystniej jest postawić na inną metodę znakowania.

Na szczęście dzisiaj technik znakowania jest tak wiele, że bez trudu można postawić na tą dopasowaną do nakładu, a także efektu, który chce się uzyskać. Sitodruk to technika znakowania, która doskonale sprawdza się w przypadku nie tylko odzieży. Ma mnóstwo zalet, które przyczyniają się do jej ogromnej popularnością.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.