- Reklama -

W drodze do Afryki

Biłgorajskie Centrum Kultury zaprosiło na „wyprawę na afrykański kontynent” z podróżnikiem Robertem Gondkiem. Spotkanie odbyło się 7 grudnia w sali kameralnej. O podróżach do Afryki opowiedział Robert Gondek.

 

Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 17 afrykańskich  krajów. Wyprawa do Namibii i Botswany była szóstą z rzędu podróżą w ramach  projektu  „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Pierwszy raz Namibię odwiedził w 2009 roku. Trafił tam z RPA, wkrótce po przebiegnięciu 56-kilometrowego Two Oceans Utramaraton w Kapsztadzie.  Niezamieszkałe tereny, setki kilometrów szutrów ciągnących się z dala od miast, wiosek, ludzi, zasięgu telefonów. Ocean, pustynia, wąwozy, góry, rozgwieżdżone niebo, falujące na wietrze trawy i krajobrazy, których nie zapomina się do końca życia. Namibia to cisza, spokój i brak pośpiechu. To unikalne chwile samotności z daleka od czegokolwiek.

- Reklama -

Do Botswany pojechał fotografować zwierzęta w delcie Okavango. Z lądu, wody i powietrza. Bawoły, słonie, hipopotamy, stada antylop, żyraf, ale przede wszystkim  przepiękne kolorowe ptaki. Fotografował je podczas podróży samochodem przez rezerwat Moremi. Robił  zdjęcia podczas spływu Mokoro. Ale w pamięci pozostanie przede wszystkim lot nad deltą Okavango.

Robert Gondek podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All  Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka suahili. Prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.