- Reklama -

W Bukowej doszczętnie spłonęły dwie stodoły

Do pożaru doszło wieczorem 26 listopada. Kilkanaście minut przed godz. 22.00 wpłynęło do biłgorajskiej straży zgłoszenie o pożarze w Bukowej. Paliły się dwie stodoły i trzy budynki gospodarcze. Budynki znajdowały się na dwóch sąsiadujących posesjach, w bliskiej odległości od siebie. Jak relacjonuje asp. Sławomir Słoma z Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju, w akcji gaśniczej udział brało 11 zastępów straży pożarnej, w sumie 63 osoby. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze ustalona.

Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że w palących się budynkach przebywają zwierzęta. Strażacy ewakuowali miedzy innymi świnie i kury. W trakcie akcji poszkodowanych zostało dwóch strażaków, którzy odnieśli lekkie rany. Na szczęście, nie zagrażają ich życiu.

- Reklama -

Mimo bardzo długiej akcji, trwającej ponad 8 godzin, nie udało się wszystkiego uratować. Doszczętnie spłonęły dwie stodoły. Jeden z budynków gospodarczych został zniszczony w 20%. Spaleniu czy uszkodzeniu uległy też sprzęty znajdujące się w płonących budynkach. Były to ford transit, przyczepa, motocykl MZ, kombajn do ziemniaków i składowane na obydwu posesjach drzewo opałowe.

To była ciężka noc zarówno dla właścicieli, jak i samych strażaków. Ostatni zastęp wrócił z miejsca zdarzenia kilka minut po godz. 6.00 rano.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.