- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju padł rekord

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 12 stycznia zagrała już po raz 28. W tym roku celem Orkiestry jest zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W Biłgorajskim Centrum Kultury w ramach akcji odbył się koncert.

Koncerty WOŚP w Biłgoraju rozpoczęły się w godzinach popołudniowych w Biłgorajskim Centrum Kultury. Wczesnym popołudniem na scenie wystąpiły zespoły skupione wokół Biłgorajskiego Centrum Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury. Pomiędzy koncertami odbyły się licytacje. Na scenie wystąpili również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.

Już wiadomo, że w tym roku  biłgorajski rekord zbiórki został pobity. – Mamy to! Zebraliśmy jeszcze więcej niż w ubiegłym roku, ostateczna kwota to 89 183,77 zł. Jesteście wielcy! To dzięki Wam i naszym wspaniałym i wytrwałym wolontariuszom udało się zebrać tę piękną kwotę. Jesteśmy z Was dumni – informuje biłgorajski sztab WOŚP.

W niedzielę na ulicach miasta i w okolicznych miejscowościach kwestowało łącznie 60 wolontariuszy. Jak podkreśla Maryla Olejko z Biłgorajskiego Centrum Kultury chętnych było więcej, niestety sztab główny wprowadził ograniczenia kwestujących i nie można było zarejestrować więcej osób.

- Reklama -

Na scenie BCK wystąpiły zespoły Biłgorajskiego Centrum Kultury: dziecięce grupy baletowe, Grupa Tańca Towarzyskiego „Miłośnicy Tańca”, Grupa Folklorystyczna „Pokolenia”, grupa Tanga Argentyńskiego. Podczas koncertu nie zabrakło także występów tanecznych i wokalnych podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Na scenie, obok „Pokoleń”, wystąpiły tancerze z Zespołu Tańca Ludowego „Tanew”. Z programem taneczno- wokalnym zaprezentowali się także uczniowie szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. Jako solistka wystąpiła Diana Kotuła.

Tradycyjnie podczas Finału były  licytacje przedmiotów oraz voucherów ufundowanych przez Darczyńców. Do wylicytowania były vouchery na usługi kosmetyczne, fryzjerskie, gastronomiczne oraz liczne karnety i talony ( m.in. karnety na naukę jazdy na rolkach, wejścia na siłownię, oraz do salonów piękności a także  talon rezerwacji stanowiska na wszystkie wyprzedaże garażowe w 2020 roku). Na licytacji pojawiły się także przedmioty (torby, poduszki, elementy wystroju wnętrza, zabawki i obrazy). Do wylicytowania był m.in. album „Złoty wiek samochodów klasycznych” z autografem Adama Klimka.

Punktem kulminacyjnym imprezy było symboliczne „Światełko do nieba”.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mikolas mówi

    No fajnie pieknie jak by ktos powiedział. I jesli uda sie zakupic taki sprzet to chociaz go do tego szpitalika w biłgoraju nie dawajcie. Bo to nie jest szpital. To wyglada jak szpital, nazywa sie szpital ale to nie jest szpital. A przekonał sie o tym, kazdy kto był albo jest albo co gorsza bedzie w tym szpitalu. To jest wykanczalnia nie szpital. Kiedys taka wykanczalnia była w tarnogrodzie. Tam zsyłali tych co wkrótce mieli zakonnczyc ten marny ziemski zywot,. Teraz to tutaj jest . własciwie to nie wiadomo nawet czy jest bo szpital w upadłosci miał byc czy tez jest w upadłosci. tego tez nikt nie wie. A kto tym szpitalem zarzadza? Tez nie wiadomo. No własnie Nic nie wiadomo. Kasa idzie niemała co miesiac a w szpitalu zwanym szpitalem ludzi sie nie leczy. Bo albo nie ma czym albo nie ma jak alb o doktorków nie ma. zawsze co sie znjdzie. Czemu z tym jakiegos porzadku nie mozna zrobic? w koncu? Włądza sie zmienia a szpital zwany szpitalem dalej zostaje. dziwne bardzo dziwne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.