- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

WOŚP w Tarnogrodzie

12 stycznia 2020 roku w budynku byłego Ekonomika w Tarnogrodzie odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była dobra muzyka, hojność licytujących, a w licytacjach do wygrania mnóstwo atrakcyjnych nagród przekazanych m.in. przez lokalnych przedsiębiorców.

- Reklama -

W programie tegorocznego tarnogrodzkiego festiwalu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpiła Tarnogrodzka Orkiestra Dęta, Tarnogrodzka Kapela Ludowa, Dziecięcy Zespół Wokalny TOK, Zespoły Taneczne TOK, Magda Palinka i Maciek Komosa oraz zespoły: Fire LBL, Fire Over Limits i Rockout.

Między koncertami poszczególnych grup wokalnych bądź tanecznych odbywała się licytacja w ramach Tarnogrodzkiej Aukcji z Serduszkiem. Licytacja prowadzona była przez Monikę Komosę oraz kapelmistrza Orkiestry Dętej w Tarnogrodzie Grzegorza Sztainmillera.

Uczestnicy tego wydarzenia mogli wygrać w licytacjach przeróżne, ciekawe nagrody, typu: płyta Kamila Bednarka, płyta zespołu Luxtorpeda, plakat z oryginalnym autografem Roberta Kubicy, rejs po Zalewie w Biszczy, kolacja z burmistrzem Pawłem Decem i jego małżonką, różnego rodzaju vouchery urodowe (zabieg twarzy, stylizację paznokci lub makijaż okolicznościowy), liczne gadżety  (kalendarze, magnesy, breloki, koszulki), ponadto obrazy lokalnych artystów, książki, itp.

Jest to wyjątkowy finał, ponieważ w tamtym roku zarejestrowano po raz pierwszy sztab z Tarnogrodu, którego szefem jest Anna Kuziak.

- Reklama -

Zaczęliśmy jako szkolny klub wolontariatu w 2018 roku. Przyczepiliśmy się wtedy do sztabu w Biłgoraju: mieliśmy 10 wolontariuszy i udało nam się zebrać w Tarnogrodzie 5008 zł. Wtedy towarzyszył nam koncert w Domu Kultury w porozumieniu z panią dyrektor Renatą Ćwik. W ubiegłym roku była pierwsza Aukcja z Serduszkiem. Udało nam się zebrać ponad 11,500 tys. złotych. Dzisiaj od godziny 7:30 razem z 15 wolontariuszami krążymy po Tarnogrodzie. Liczymy na państwa hojność, mówi Anna Kuziak, szef sztabu WOŚP w Tarnogrodzie.

W tarnogrodzkim sztabie WOŚP zebrano 23 448,92 zł, zaś wolontariusze: 10 394,26 zł, II Tarnogrodzka Aukcja z Serduszkiem: 11 779 zł oraz Kiermasz z piernikami Klubu Aktywnych Kobiet 1275, 66 zł. Za chęć wsparcia wszystkim hojnym osobom należą się ogromne podziękowania.

W wydarzeniu wzięli również udział władze miasta: burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, zastępca burmistrza Tomasz Legieć oraz przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Dołomisiewicz.

 

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.