Krystyna Deryło

- Reklama -

W Biłgoraju powstaną mieszkania

Sytuacja wielu średniozamożnych Polaków może ulec zmianie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiada realizację programu “Mieszkanie Plus”. W kilkunastu miastach ruszył już jego pilotaż. Władze Biłgoraja również chcą do niego przystąpić. Odbyły się już pierwsze spotkania w tej sprawie.
Jak informuje burmistrz Janusz Rosłan, 1 lutego br. z inicjatywy poseł na Sejm Agaty Borowiec w siedzibie Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące programu “Mieszkanie Plus”. W spotkaniu uczestniczył również Aleksander Bełżek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej “Łada”.
Pod koniec stycznia do BGK została przesłana ankieta dotycząca warunków lokalizacyjnych pod budowę budynku wielorodzinnego. – Złożona ankieta dotyczy nieruchomości stanowiącej własność miasta, położonej w pobliżu ul. Nowakowskiego, przeznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo wielorodzinne – wyjaśnia burmistrz Janusz Rosłan.
Podpisany został również list intencyjny. Obecnie przedstawiciel Banku może przyjechać w celu wizji lokalnej oraz stosownych uzgodnień.
Pomysł zakłada wynajem mieszkań po cenach znacznie korzystniejszych od rynkowych. Koszty budowy nowych lokali wzięłoby na siebie państwo. Z czasem mieszkania stałyby się własnością wynajmujących. Wystarczyłoby regularnie płacić czynsz, który spłaciłby koszt jego wybudowania. Wynajmujący po 20-30 latach nabywaliby prawo własności do takiego lokalu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.