- Reklama -

Uzbierano ponad 10 litrów krwi przy “Medyku”

W czwartek 19 listopada na parkingu przed Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju odbyła się zbiórka krwi. W tym celu do Biłgoraja przyjechał Mobilny Punkt Poboru Krwi, specjalistyczny autokar Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje o oddawanie krwi, a w szczególności osocza przez ozdrowieńców COVID19. Często jest ono jedyną deską ratunku dla chorych na koronawirusa. Warunki, jakie muszą spełnić osoby, które chcą podzielić się osoczem opisywaliśmy w artykule pt. Apel o pomoc (kliknij tutaj).

– W miniony czwartek 19 listopada do oddania krwi zarejestrowało się 28 osób, z czego ostatecznie 24 osobom pobrano krew. W sumie uzbierane zostało 10 litrów oraz 800 ml krwi pełnej – mówi Elżbieta Jachymek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddziału Terenowego w Zamościu.

- Reklama -

W akcję włączył się jak zwykle Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Biłgoraju, który rozpropagował ją wśród honorowych krwiodawców. W okresie pandemii ze względu na zwiększoną ilość chorych występuje bardzo duże zapotrzebowanie na krew oraz osocze ozdrowieńców. Kolejna, a zarazem ostatnia w tym roku kalendarzowym zbiórka krwi w Biłgoraju odbędzie się jak zwykle w trzeci czwartek miesiąca, czyli przypadać będzie na 17 grudnia.

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.