- Reklama -

Uwaga! Droga zablokowana – AKTUALIZACJA

Jak informują strażacy z OSP Obsza aktualnie trwają działania  przy zdarzeniu drogowym w miejscowości Zamch. Droga powiatowa na odcinku od szkoły do remizy OSP na chwilę obecną całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA:

- Reklama -

Relacja OSP KRSG OBSZA: „O godzinie 17:16 nad naszą miejscowością rozległ się trzykrotny dźwięk syreny. Przybyli do remizy druhowie otrzymali dyspozycję od dyżurnego KP PSP w Biłgoraju aby udać się do miejscowości Zamch, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów i jak wynika z informacji osoby zgłaszającej w jednym z nich znajduje się zakleszczona i nieprzytomna osoba poszkodowana. Po trzech minutach od alarmu zastęp GBARt w pełnej obsadzie zmierzał pod wskazane miejsce.

Dojeżdżając do miejsca wypadku zastaliśmy samochód marki Toyota oraz Audi znajdujące się po przeciwnych stronach jezdni w odległości kilku metrów od siebie. Uszkodzenia obu pojazdów wskazywały, że doszło do zderzenia czołowego. Kobieta podróżująca toyotą o własnych siłach opuściła auto i nie skarżyła się na jakiekolwiek dolegliwości, natomiast kierowca i pasażerka audi znajdowali się wewnątrz samochodu.

Dzięki naszej interwencji kobieta podróżująca samochodem Audi również samodzielnie opuściła pojazd i jak się okazało nie odniosła obrażeń. Pomocy przedmedycznej musieliśmy udzielić jedynie kierującemu, który był przytomny ale miał widoczne obrażenia głowy. Za pomocą hooligana otworzyliśmy zatrzaśnięte drzwi, następnie ustabilizowaliśmy górny odcinek kręgosłupa poszkodowanego i bezpiecznie ewakuowaliśmy go z pojazdu. W dalszym ciągu opatrzyliśmy rany głowy, przygotowaliśmy do transportu i monitorowaliśmy jego stan zdrowia aż do przyjazdu ZRM.

W czasie gdy strażacy – ratownicy zajmowali się osobami poszkodowanymi, pozostali druhowie zabezpieczyli miejsce wypadku oraz odłączyli akumulatory i zasilanie LPG w pojazdach.

Działania zakończyliśmy o godzinie 19:00 i powróciliśmy do strażnicy. Na miejscu zdarzenia pozostali funkcjonariusze Policji, którzy ustalają szczegóły wypadku.

W działaniach udział brali: OSP KSRG Obsza, 2x JRG Biłgoraj, 2x Policja, 2x ZRM”

Fot. OSP Obsza

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.