- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uważajmy na drogach – może dodatkowe ubezpieczenie na zimę?

- Reklama -

„Zima zaskoczyła drogowców” – to zdanie słyszymy w mediach co roku w okolicach grudnia, gdy zaczyna padać śnieg, a na zewnątrz panują ujemne temperatury. Jako kierowca, lepiej nie być zaskoczonym i przygotować się na zmianę aury. Aby czuć się pewnie na drodze, nie wystarczy jednak zmiana opon na zimowe – równie istotne jest kupo odpowiedniego ubezpieczenia.

OC to za mało

Mulawa podziękowania

Zima jest okresem podwyższonego ryzyka na drogach. Liczba kolizji, stłuczek i wypadków mocno się zwiększa z uwagi na opady śniegu, możliwe przymrozki, słabszą widoczność i ogólnie gorsze warunki do jazdy. Nie chcąc myśleć o skutkach finansowych potencjalnych szkód, należy wykupić odpowiednią polisę. Jak zapewne się domyślasz, obowiązkowe OC w tym przypadku nie wystarczy – zakres ubezpieczenia OC obejmuje bowiem wyłącznie finansowe skutki szkód spowodowanych przez jego właściciela lub kierowcę uprawnionego do korzystania z danego pojazdu.

W związku z tym ubezpieczenie OC na niewiele zdaje się w razie szkód spowodowanych przez siły zewnętrzne, jak np. wichura, zamieć, oblodzona jezdnia czy dziura ukryta w drodze. W tych sytuacjach o odszkodowanie mogą starać się wyłącznie kierowcy, którzy wykupili nieobowiązkowe ubezpieczenie autocasco. Posiadając AC, masz prawo ubiegać się o odszkodowanie nie tylko w razie szkód spowodowanych przez czynniki zewnętrzne, ale również przez samego siebie.

AC na zimowe warunki

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jeżeli wiesz, co grozi za rozbicie służbowego samochodu, zapewne masz również świadomość, że przed ewentualnymi skutkami finansowymi może Cię uratować jedynie ubezpieczenie autocasco. Dzięki niemu odszkodowanie da się uzyskać w przypadku szkód powstałych nawet z własnej winy – niezależnie od tego, czy przez nieuwagę uderzyłeś w barierkę na parkingu i przetarłeś błotnik, czy rozbiłeś auto, polisa AC gwarantuje Ci wypłatę rekompensaty w adekwatnej wysokości. Musisz jednak pamiętać, że każdorazowe zgłoszenie szkody wiąże się z podwyżką składki ubezpieczeniowej, dlatego powinieneś dobrze skalkulować, czy opłaca się Ci korzystać z autocasco, czy może lepiej samemu zlikwidować szkodę.

Jeżeli przygotowujesz się do zimy i chcesz się czuć bezpiecznie za kółkiem w mroźnych, często śnieżnych warunkach, pamiętaj nie tylko o wymianie opon na zimowe, ale także o wykupieniu ubezpieczenia. Nie zapominaj, że samo OC to zdecydowanie za mało – ono chroni sprawcę tylko przed tym, żeby nie mógł zostać obciążony finansowo spowodowanymi przez siebie szkodami. Na zimę zdecydowanie lepiej doposażyć się w AC. Jeżeli masz okazję nabyć obie w polisy w pakiecie, istnieje duża szansa, że zapłacisz mniej, niż gdybyś kupował je pojedynczo.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.