Usługi krawieckie

- Reklama -

Uroczyste otwarcie drogi w Goździe Lipińskim (foto/video)

Z udziałem leśników, samorządowców i wielu zaproszonych gości 7 grudnia (w środę) odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej drogi, która powstała dzięki programowi współpracy leśno-samorządowej. Budowę dróg na terenie powiatu biłgorajskiego zainicjowała posłanka Agata Borowiec.
Uroczystość skupiła wielu zacnych gości. Przybył przedstawiciel Ministerstwa Środowiska, a jednocześnie dyrektor Biura Gabinetu Politycznego Paweł Pliszka, Krzysztof Janeczko z Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Jerzy Sądel z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu Witold Marucha, starosta biłgorajski Marian Tokarski, wójtowie gmin powiatu biłgorajskiego oraz powiatów sąsiednich, m.in. burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, starosta powiatu janowskiego Grzegorz Pyrzyna oraz wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz. Na wstępie zebranych gości powitali przewodniczący Rad Gmin Biszcza oraz Potok Górny, a także posłanka Agata Borowiec, która zainicjowała program współpracy leśno-samorządowej w powiecie biłgorajskim.
– Program współpracy leśno-samorządowej jest ogromnie ważny dla naszego powiatu. W tym roku w ramach pilotażowego programu współpracy leśno-samorządowej otrzymaliśmy blisko 17 mln zł. Jest to 44 proc. wszystkich środków, które przeznaczono na współpracę z samorządami w skali kraju – mówiła posłanka Agata Borowiec. – Jest to ogromne wyróżnienie dla naszego powiatu, który ma spore potrzeby w zakresie budownictwa dróg leśnych. Te drogi nie mogły być realizowane w ramach innych programów, ze środków krajowych, ze środków urzędu marszałkowskiego, wojewódzkiego czy Unii Europejskiej. Dlatego należy szczególnie docenić rolę Lasów Państwowych i ich wolę w partycypowaniu kosztów tych inwestycji. Tutaj, realizując współpracę z samorządami, w sposób bardzo transparentny, można budować drogi, które służą nie tylko Lasom, ale i samorządom, a przede wszystkim służą mieszkańcom – dodała posłanka.
Posłanka dziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania drogi, w szczególności za współpracę i wsparcie dziękowała ministrowi Janowi Szyszce, za podjęcie tej inicjatywy dyrektorowi generalnemu Lasów Państwowych inż. Konradowi Tomaszewskiemu, wójtom Edwardowi Haci i Zbigniewowi Pyczce, staroście Marianowi Tokarskiemu oraz radnemu Rady Powiatu Józefowi Borowcowi, który szczególnie zabiegał o budowę tej drogi.Szczególne słowa uznania za codzienny trud, zaangażowanie i dopilnowanie wszystkich szczegółów posłanka złożyła na ręce Marii Góralskiej, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju. Do podziękowań dołączyła się także społeczniczka z gminy Biłgoraj Marianna Minkiewicz. Skierowała ona wyrazy wdzięczności do Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i posłanki Agaty Borowiec. Marianna Minkiewicz wspomniała, że z tego samego programu powstaje droga w jej gminie i jest to rzeczywisty przykład dobrej zmiany władzy w kraju.
Po konferencji przyszedł czas na przecięcie wstęgi. – Niezmierna radość i wielka satysfakcja z tego, że taki odcinek drogi blisko 3 km powstał w gminie Biszcza – mówił podczas otwarcia wójt Zbigniew Pyczko. Dziękował poseł Agacie Borowiec za zaangażowanie. – Jesteśmy z tego dumni i zadowoleni. Ta droga będzie służyła wszystkim użytkownikom przez wiele lat – dodał wójt gminy Potok Górny Edward Hacia.
W drugiej części uroczystości przecięto także symboliczną wstęgę na drodze powiatowej w miejscowości Lipiny Górne-Borowina.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.