kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Ulice Graniczna i Polna będą przebudowane

Realizacja remontu zaplanowana jest na lata 2022-2023 a całkowita planowana wartość zadania to ponad 12,2 mln zł. Na ten cel powiat biłgorajski otrzymał 7,3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przebudowana ul. Granicznej współfinansowana będzie z gminą Biłgoraj, natomiast ul. Polnej z miastem Biłgoraj.

- Reklama -

Inwestycja przy ul. Granicznej dotyczy remontu odcinka o długości 2207 mb. Wykonana zostanie jeszcze w tym roku. Zakres prac będzie obejmował przebudowę nawierzchni bitumicznej, poszerzenie jezdni do wymaganych parametrów, wykonanie poboczy z kruszywa, wykonanie krytego kanału dla poprawy odwodnienia ulicy, renowację rowów, remont mostu na rzece Biała Łada (w tym zmiana podkładu na żelbetonowy o nawierzchni bitumicznej), przebudowę zjazdów istniejących, oznakowanie oraz krawędziowe.
urząd MArszałkowski projekt
Jeśli chodzi o ulicę Polną, to zostanie wyremontowany odcinek o długości 1640 mb. (od ul. Korczaka do ul. Granicznej), termin realizacji rok 2023. Powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna, ciąg pieszy z dopuszczonym ruchem rowerowym o szerokości 2,5 m (po stronie prawej) na całym odcinku, dojścia do przystanków, drenaż, kanalizacja deszczowa (na odcinku około 400 mb.), oświetlenie uliczne. Zostanie zmieniona organizacja ruchu.

Środki własne w remont ww. dróg wniosą samorząd powiatu biłgorajskiego oraz samorząd miasta Biłgoraja i gminy Biłgoraj. Przy czym udział wkładu samorządu powiatowego w obu inwestycjach wynosił będzie 25% wartości zadania. Wysokość dofinansowania z RFRD stanowi 60% wartości inwestycji czyli około 7,3 mln zł.

- Reklama -

4 Komentarze
 1. sna mówi

  Pół BIŁGORAJA jeżdzi tą ulicą rekreacyjnie i do pracy , są i osoby biegające ale decydenci nie widzą problemu – ale go zobaczą jak dojdzie go wypadku – bo nowa nawierzchnia skłoni jadących do jeszcze większych szybkosci i ulica zamieni się w tor wyscigowy.

 2. Anonim mówi

  Mam również nadzieję że w końcu na Granicznej powstanie oświetlenie.

 3. Kierowca mówi

  Kiedy ulica Nadstawna? To centrum miasta.

 4. mieszkaniec mówi

  Szkoda że przy Polnej, zapomniano o rowerzystach, tam jest taki szeroki pas drogowy, jak będzie wypadek i rowerzysta zginie to decydenci będą sobie pluć w brodę. Takie inwestycje robi się raz na dziesięciolecia. Warto o tym jeszcze pomysleć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.