- Reklama -

- Reklama -

Udzielili wójtowi absolutorium

Głosowanie nad udzieleniem absolutorium poprzedziło zapoznanie radnych z uchwałą Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej o  udzielenie absolutorium oraz opiniami Komisji Stałych Rady Gminy Tereszpol. Ostatecznie 13 głosami „za”, przy 2 wstrzymujących się Jacek Pawluk uzyskał absolutorium z wykonania budżetu za miniony rok.

Przed głosowaniem nie obyło się bez dyskusji. Radny Zdzisław Wójcik, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa mówił, że komisja nie wystosowała żadnej opinii. Stwierdził, że budżet był rozliczony prawidłowo, nastąpiła poprawa w stosunku do roku ubiegłego, a raty kredytów są spłacane. Mówił, że opinia w sprawie udzielenia absolutorium należy do indywidualnej oceny radnego. Wyjaśnił, że komisja przyjęła, iż każdy radny indywidualnie zdecyduje w głosowaniu nad zasadą celowości, legalności i oszczędności w procesie gospodarowania środkami publicznymi. – Każdy członek komisji będzie głosował zgodnie ze swoim sumieniem – mówił. 

- Reklama -

Radna Wiesława Litwin, przewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Zdrowia, przypominała, że komisja pracowała w 3-osobowym składzie. Radni obecni na posiedzeniu głosowali za udzieleniem absolutorium.

Radna Ewa Oszmaniec podkreśliła, że podstawą udzielenia absolutorium wójtowi jest przyjęcie sprawozdania finansowego z wykonania budżetu za poprzedni rok. – Budżet wykonany jest prawidłowo, nie ma zastrzeżeń pod względem finansowym. Nie może być to wyrazem zadowolenie lub niezadowolenia, chodzi o czystą matematykę, wszystko musi się zgadzać. Inna sprawa to celowość, legalność, oszczędność i gospodarność – mówiła. Dodała, że budżet gminy zależy też od radnych. Jeżeli komuś nie podoba się projekt budżetu, to można go zmienić, np. przeznaczając większe kwoty na poprawę dróg gminnych.

Po głosowaniu wójt Jacek Pawluk podziękował radnym za udzielenie absolutorium i okazane zaufanie na przyszłe lata. – Udzielenie absolutorium to sprawa pozytywna, informująca, że idę w dobrym kierunku. Pełnienie funkcji wójta traktuję jako służbę i staram się maksymalnie poświęcać dla dobra gminy. Wszyscy pracownicy Urzędu Gminy pracują w słusznej sprawie. Inwestycji nie było za dużo. W miarę możliwości staram się realizować zadania i interpelacje. Jeżeli czegoś nie udało się zrobić, to w tym momencie chcę przeprosić, być może o niektórych rzeczach zapomniałem – mówił, dziękując za wyrozumiałość.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.