Usługi krawieckie

- Reklama -

Udane grzybobranie

Deszcze i ciepłe noce zrobiły swoje. W lasach jest wysyp prawdziwków. Wystarczy wybrać się do lasu, najlepiej z rana. Możemy wówczas trafić na niezły okaz.

Na dorodny okaz podczas leśnej wędrówki trafił Ryszard Kostrubiec, prezes Stowarzyszenia Rodzinny Ogród Działkowy Natura w Biłgoraju. Piękny, dorodny okaz był zdrowy. – Grzybek był dorodny i zdrowy, nadający się do wykorzystania – mówi Ryszard Kostubiec. Nie zdradza jednak, gdzie takie wyjątkowe okazy można dostrzec. – Gdzie się uchował? To tajemnica pięknego lasu! – odpowiada.

Grzybiarzowi gratulujemy. Oby więcej takich udanych wypraw do lasu.

Zachęcamy Czytelników NOWej do przesyłania nam zdjęć swoich okazów. Z pewnością jest się czym pochwalić.

- Reklama -

Sezon grzybowy w pełni, dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Należy pamiętać o zbieraniu tylko i wyłącznie owocników grzybów, które dobrze znamy. Nie należy zbierać osobników zbyt młodych, bo to utrudnia określenie gatunku oraz zbyt starych, które z kolei mogą być toksyczne. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy znaleziony grzyb jest przydatny do spożycia, to lepiej pozostawić go w lesie.

Grzybów nie wolno zbierać na obszarach chronionych: w rezerwatach i parkach narodowych. Należy oszczędzać duże, stare owocniki grzybów, gdyż nie są atrakcyjne kulinarnie, a mają duże znaczenie dla rozwoju grzybów.

red.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Rycho Rysiński mówi

    Oczywiście gratuluję! Tylko trochę dziwne, że największe okazy znajdują sami notable tego miasta… 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.