- Reklama -

- Reklama -

Płatny parking zaskoczył kierowców

W Biłgoraju powstał kolejny płatny parking. Mimo że pierwsza godzina postoju jest darmowa, to wielu kierowców już otrzymało mandaty. Nie wydrukowali oni biletu upoważniającego do takiej ulgi.

- Reklama -

 

Z prośbą o nagłośnienie sprawy do Redakcji NOWej zwrócił się Czytelnik. Dotyczy ona poboru opłat za parkowanie na parkingu przy ul. Sikorskiego w Biłgoraju. – Nie mam nic przeciwko płatnemu parkingowi. Jednak nie podoba mi się sposób informacji o pobieraniu opłat. Informacje są mało czytelne. Wiele osób ich nie widzi i otrzymuje mandaty od zatrudnionych osób, których celem jest pobieranie opłat za brak biletu – twierdzi Czytelnik. Podkreśla, że był świadkiem sytuacji, w której kilka osób zostało ukaranych mandatami. Nie zauważyły, że zasady parkowania w tym miejscu uległy zmianie. 

Zdaniem Czytelnika, problemem jest niewłaściwe oznakowanie parkometru, jak również brak informacji o tym, że parking jest płatny. – Parking funkcjonuje od kilku lat. Ludzie są przyzwyczajeni, że parkuje się tam bezpłatnie. Parkomat umiejscowiony jest obok budynku sklepu. Wiele osób, wjeżdżając, nawet nie widzi informacji dotyczącej opłat. Dowiaduje się dopiero, gdy zobaczy mandat – dodaje. Wyjaśnia, że najbardziej żal osób starszych, które są zdezorientowane i nie wiedzą, jak mają się zachować.  Osoby, które wjechały na teren parkingu, nie wiedziały, w jaki sposób się zachować. Niektórzy chodzili do pobliskich sklepów pytać pracowników, jak pobrać bilet.

- Reklama -

Sprawdziliśmy sytuację. Pojechaliśmy na miejsce w godzinach popołudniowych. Ruchu nie było. Nie było również osób pobierających opłaty. Zapewne pojawiają się tam w godzinach rannych, wówczas ruch i zatłoczenie parkingu są największe.

Na parkingu znajduje się tablica z regulaminem płatnego parkingu i parkomat, w którym należy pobrać darmowy bilet upoważniający do bezpłatnego parkowania przez godzinę. Kolejna godzina kosztuje 2,50 zł. Opłata za brak ważnego biletu uprawniającego do parkowania to koszt 100 zł.

Kierowcy w Biłgoraju muszą więc liczyć się z kolejnym płatnym parkingiem. – Rozumiem, że ktoś pobiera opłaty. Proszę jednak o nagłośnienie sprawy. Niech mieszkańcy dowiedzą się o nowych zasadach, aby nie musieli płacić mandatów – dodaje Czytelnik.

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Ktosiński mówi

  „Zapewne pojawiają się tam w godzinach rannych”
  Ranne godziny? Jak można zrozumieć ranna godzina?
  Parking pod stokrotką jest parkingiem prywatnym, a nie jak ktoś napisał, że z podatków. Jak powinno być nagłośnione, że parking płaty? W tv? Ja nie oglądam tv więc mógłbym tłumaczyć się, że nie wiedziałem bo tv nie oglądam? Pretensje do wszystkich tylko nie do siebie, że się nawaliło. Na drzwiach wejściowych do budynku stokrotki też są info o płatnym parkingu.

 2. Esmeralda mówi

  No prosze prosze. Popieramy płatne parkingi. A czemu nie. Bo przeszkadzaja ?? I niewazne ze trzeba za nie płacic. A jak zrobili jeden płatny to zrobia ich wiecej. A później płatna strefa i wszyscy beda musieli płacic. I to tez nie powinno przeszkadzac bo przeciez tacy bogaci jestesmy i wogóle,
  Pomyslcie troche to ponoc nie boli.
  Skoro wszysko jest bydowane z pracy nazych rak i podatków kktóre płącimy to czemy mamy płącic za to jeszcze raz albo i wiecej.
  Czemu mamy płacic za drogi skoro juz płacimy opłate paliwowa, czemu mamy płacic za deszczówke, Za to ze zbudowalismy sobie dom kosztem wielu wyrzeczen. Juz zapłacilismy podatek od wszyskiego co kupilismy. A teraz jeszcze musimy płacic podatek od nieruchomosci. I ma byc wiekszy. I mozna tak dalej. Płacimy płacimy i płacimy I nikogo nie obchodzi skad mamy wziac pieniadze na to i czy nam np na zycie wystarcza. Naprawde nikogo.
  I zamiast to nasze zycie prostsze miało byc spokojniejsze lzejsze to mamy pogon za pieniadzem i nic wiecej.

 3. Barbara mówi

  A ja myślę że dobrze bo żeby zaparkować na tym parkingu w godzinach lekcji w szkole elektryka liczy się z cudem uczniowie przyjeżdżający autami tam parkują na kilka godzin

 4. Emil mówi

  Ja popieram wprowadzenie opłat ludzie zostawiali samochody na cały dzień i nie można było tam stanąć mam nadzieje ze terazbedzie lepiej. sam znam takich co idą do pracy na 8 godzin a auto blokuje parking.

 5. Krzysztof mówi

  I bardzo dobrze że to zrobili!! W okresie wakacji z zaparkowaniem i pójściem do sklepu nie było problemu, problem zaczyna się teraz gdy parkują uczniowie z elektryka. Parkują auta wzdłuż uliczki wyjazdu co blokuje przejazd i z drogi dwukierunkowej zrobiła się jednokierunkowa. Prawie cały parking w godzinach przedpołudniowych zajmuje elektryk.

 6. Janek mówi

  Proponuję bojkot tej stokrotki.

  Róbmy zakupy w pobliskich Tesco Lidlu i Kauflandzie.

  Spadną im obroty to parkometr i kontrole zostana zlikwidowane.

 7. babuszka mówi

  Wiec już sie zaczeło. I to całkiem poważnie. Podwyzki opłat. Ta podwyzki podatków tez. nowe opłaty. Opłata cukrowa opłata od małpek, opłata od deszczu. Co jeszcze. No cóz jeszcze opłata od słonca opłata od czystego powietrza. Opłata za to ze wogóle pozwalaja nam zyc. Tez a czemu nie.
  I nie ma znaczenia np ze parking (jakis) zbudowano za pieniadze z naszych podatków i powinien byc dla nas bezpłatny. My sie nie liczymy. Liczy sie kasa a w zasadzie to jej brak w kasie.
  Ale to da sie nadrobic wprowadzajac opłaty podwyzki dopłaty i co tam jeszcze. A to ze ludziom zyje sie coraz ciezej bo raz płace na poziomie nedzy, a drugie brak stabilnosci zatrudnienia. Dzisiaj pracujesz a jutro juz moze cie nie byc. Nikogo to nie wzrusza. Jak zachorujesz to z cała pewnoscia w tym smiesznym szpitaliku nikt cie nie wyleczy. Bo tam nie lecza ale licza kase jaka z ciebie zedra i tyle. Czy uda ci sie wyzdrowiec czy nie to twoje szczescie.
  A jedyne szczesie jakie cie czeka to w komorze normobarcznej pod biłgorajcem. Tam i tylko tam bedziesz szczesliwy jak z usmiechem na ustach bedziesz płacicł za mrzonki i wymysły. i tak przemija nasze zycie w oparach głupoty i absurdów z którymi spotykamy sie od małego dziecka do starosci. I z roku na rok jest coraz gorzej bo tylko zakazy i nakazy przybywaja w ilosciach kosmicznych. Niemal kazdego dnia cos nowego.
  Wiec zadam proste pytanie” Jak żyć?”
  No jak zyc zeby byc spokojnym zadowolonym szczesliwym. Jak zyc kiedy codziennie jakis kataklizm nas dopada.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.