- Reklama -

Uczniowie ZSZiO w Biłgoraju uczą się zawodu w Niemczech

Staż został zrealizowany w ramach projektu systemowego „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Pobyt w Niemczech dla młodzieży był doskonałą okazją do podniesienia umiejętności zawodowych jak i nauki języka niemieckiego. Uczniowie poznawali tajniki przyszłej pracy w swoim zawodzie w odmiennych warunkach kulturowych i językowych. Wyjazd do Niemiec to nie tylko praca. Wolny czas aktywnie spędzali na ogniskach integracyjnych, rajdach pieszych oraz wycieczkach do Berlina i Poczdamu. Pobyt w Niemczech, zakwaterowanie oraz wyżywienie i wszystkie atrakcje uczestnicy mieli zapewnione i opłacone, sami nie ponosili żadnych kosztów. Dodatkowo przed wyjazdem otrzymali wysokie kieszonkowe na własne potrzeby. Podczas całego pobytu młodzież była pod stałą opieką nauczycieli, wspierających ich i służących pomocą w każdej sytuacji.

- Reklama -

Uczniowie, którzy wrócili z praktyk zawodowych w Niemczech podkreślają, że taki wyjazd to ogromna szansa dla nich, jako dla młodych osób, na zdobycie doświadczenia zawodowego. Wierzą, że to doświadczenie pomoże im stać się atrakcyjniejszymi na rynku pracy. Zaś rodzice mają poczucie inwestycji w rozwój zawodowy swoich dzieci.

W przyszłym roku będzie miała możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne trzecia grupa uczniów z zawodów: technik gastronom, technik fryzjer, technik mechanik, technik kelner oraz technik hotelarz.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.