- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uczennica z Biłgoraja najlepsza

Uczniowie z Biłgoraja i Krasnegostawu okazali się najlepsi w VI Konkursie Języka Angielskiego. W pierwszej dziesiątce laureatów znaleźli się także uczniowie z Zamościa, Hrubieszowa i Lubaczowa.

 

Konkurs dla młodych anglistów ze szkół ponadgimnazjalnych zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu. Finał odbył się 8 marca w auli Instytutu Przyrodniczo-Technicznego PWSZ, wzięło w nim udział 68 osób, które okazały się najlepsze spośród blisko 700 uczestników pierwszego etapu. Na finalistów czekał godzinny test. Po sprawdzeniu testów nastąpiło wręczenie nagród laureatom oraz dyplomów wszystkim uczestnikom finału. Uhonorowano również laureatów Konkursu Plastycznego „Kanada – kultura i sport”. Nagrody wręczali prorektor uczelni dr Kazimierz Chrzanowski oraz wykładowca na kierunku filologia angielska dr Monika Rajtak.

 

Najlepsza okazała się Dominika Gęborys z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, która w nagrodę otrzymała smartfon Huawei Honor. Na drugim miejscu uplasował się uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie (nagroda wieża Sony). W finałowej potyczce oboje uzyskali po 48 punktów (na 50 możliwych), więc o zwycięstwie zdecydowały wyniki z I etapu. Podium w tym roku uzupełnił Szymon Antoniak (I LO w Krasnymstawie), który otrzymał dysk Toshiba.

 

Laureaci VI Konkursu Języka Angielskiego (osoby na miejscach 4-10 otrzymały nagrody książkowe):

1. Dominika Gęborys (LO im. ONZ w Biłgoraju)

2. Michał Bobryk (II LO w Krasnymstawie)

3. Szymon Antoniak (I LO w Krasnymstawie)

- Reklama -

4. Ilona Jastrzębska (LO im. ONZ w Biłgoraju)

5. Aleksandra Szcząchor (LO im. ONZ w Biłgoraju)

6. Adrian Michalczuk (I LO w Zamościu)

7. Ewa Szpyt (ZS w Lubaczowie)

8. Arkadiusz Rozmus (I LO w Zamościu)

9.  Marcin Mączka (ZS nr 2 w Hrubieszowie)

10. Patryk Sokołowski (II LO w Zamościu)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.