- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tym zajmowała się młodzież z gminy Biłgoraj przez ostatni rok (foto)

Uczniowie z terenu pięciu miejscowości na terenie Gminy Biłgoraj przez rok próbowali wzmocnić szeroko rozumianą kulturę w miejscu swojego zamieszkania. Wycieczki, pokazy mody eko, gry, zabawy czy imprezy integracyjne, to tylko niektóre pomysły jakie udało się zrealizować.

- Reklama -

Dziś, w restauracji Sitarska w Biłgoraju, odbyło się  podsumowanie projektu Jesteśmy młodzi – o kulturę nam chodzi!W inicjatywie udział wzięli młodzi ludzie w wieku od 12 do 16 lat z 5 miejscowości na terenie Gminy Biłgoraj: z  Bukowej, Kotytkowa,  Smólska, Korczowa i Soli

 

 

– Dzisiejsze podsumowanie nosi tytuł „więcej niż efekt”, dlatego że  chcemy podsumować nie tylko to, co zadziało się w ramach projektu, ale przede wszystkim chcemy zobaczyć głębsze efekty tych działań w młodzieży, w szkołach i w miejscowościach, w których realizowany był projekt. Chodzi nam o to, żeby  zobaczyć faktyczne skutki  projektu po roku czasu jego realizacji mówi Monika Dominik, prezes Fundacji Bliżej Pasji, która jest organizatorem projektu.

 

urząd MArszałkowski projekt

Monika Dominik wyjaśnia, że projekt polegał na kilku działaniach, jak na przykład warsztaty innowacyjne, w ramach których  młodzi ludzie uczyli się  innowacyjności, kreatywności.

 

 

-Zastanawialiśmy się jakimi narzędziami można tę kulturę wzmocnić wyjaśnia. 

 

 

Kolejnym działaniem wynikającym z projektu  były wizyty studyjne, czyli strefa obserwacji, gdzie dzieci i młodzież jeździły do różnych miejsc związanych z kulturą i obserwowały jak realizowana jest kultura w innych miejscach.

 

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

-Kolejną rzeczą było planowanie symulacji obywatelskiej, czyli takich inicjatyw, gdzie młodzi ludzie, wykorzystując środki finansowe, realizowali w swoich miejscowościach wymyślone przez siebie inicjatywy. Były teatralia, były dni talentów, warsztaty artystycznie – o tych inicjatywach młodzież będzie dziś opowiadać wyjaśnia Monika Dominik.

 

 

Młodzi ludzie sami chętnie opowiadali nam o zrealizowanych przez siebie projektach:

 

 

 

-W ramach projektu pojechaliśmy do Lublina i zwiedzaliśmy Centrum Spotkania  Kultur. Bardzo podobała mi się ta wycieczka. Poza tym w szkole robiliśmy projekty – pisaliśmy, rysowaliśmy. Były też zabawy w grupach. Jednak najfajniej było w Lublinie, gdy zwiedzaliśmy Centrum Spotkania Kultur. Z tego budynku było widać całe miastomówi 12-letni Rafał ze Szkoły Podstawowej w Smólsku.

 

 

-W ramach projektu organizowane  były wycieczki. Zrobiliśmy też dwie inicjatywy: jedna to Belgijka a druga Wieczór Filmowy. Na pierwszy dzień wiosny zorganizowaliśmy festiwal talentów w szkole i tańczyliśmy Belgijkę. W sumie 15 osób pracowało w ramach projektu wyjaśnia  Franek z Soli

 

 

 

 

Projekt realizowany jest  przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury, współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO
na lata 2001-2030

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.