- Reklama -

Tydzień Bibliotek w Tarnogrodzie

Tydzień Bibliotek w Tarnogrodzie przebiegał pod hasłem "#biblioteka". Był konkurs pięknego czytania, konkurs plastyczny i odkrywanie tajemnic komiksów.

Radość czytania 2019

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w Tarnogrodzie zdobyli: Paweł Śmieciuch ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie i Julia Babij ze Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym.

Wyróżniono także:

Gaję Kozę ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie, Magdalenę Kędzierską ze Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej, Otylię Antolak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie, Amelię Pokrywkę ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, Dominika Larwę ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, Magdalenę Hadacz ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, Magdalenę Wardach ze Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym.

 

Konkurs plastyczny „Ilustracje do lektur naszych dziadków”

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa i kultury czytelniczej, rozbudzanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą, rozwijanie wyobraźni aktywności plastycznej dzieci, rozwijanie kreatywności i samodzielności dzieci. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej, będącej ilustracją do wybranej lektury dziadków.

W kategorii przedszkolaki

I miejsce zdobyły: Julia Wach, Oliwia Karpik, Gabrysia Maśko, Martynka Socha, Iga Mazurek, Hania Drzał, Wiktoria Ostrowska

W kategorii klas I-IV

I miejsce – Maciej Grabias

II miejsce – Szymon Janda

III miejsce – Oliwia Świrk

W kategorii klas V-VIII

I miejsce – Weronika Pawlos

II miejsce – Amelia Dec

III miejsce – Otylia Antolak

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Tarnogrodzie.

 

Odkrywanie tajemnic komiksów

Hubert Ronek, twórca m.in. „Wojennej odysei Antka Srebrnego”, wspólnie z młodzieżą odkrywał tajemnice komiksów w tarnogrodzkiej bibliotece.

Od najmłodszych lat jego pasją był i jest rysunek. Inspiracje do treści komiksów czerpie z otaczającej go rzeczywistości. Zależy mu na tym, aby w ciekawy i przystępny sposób zawrzeć rzetelną wiedze historyczną. Zamiast opasłych książek, komiksy Huberta Ronka są alternatywą poznania naszej historii i rzeczywistości. Świadczą o tym kupione podczas spotkania komiksy i niekończąca się kolejka po autograf wraz z ilustracją autora.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.