- Reklama -

- Reklama -

Tworzył rzeczy, o których inni baliby się pomyśleć

Jutro rodzina, krewni, znajomi i przyjaciele śp. Tadeusza Kuźmińskiego towarzyszyć mu będą w jego ostatniej drodze. Zmarłego wspomina przyjaciel Artur Bara.

Galeria fotografii (8 zdjęć) 

Kto w Biłgoraju nie znał Tadeusza?

No tak, zapewne większość mieszkańców znała. Czy jednak można poznać człowieka do końca? Znaliśmy Go jako biznesmena, który z całą pewnością przyczynił się do rozwoju gospodarczego miasta.
Wielu powie: tak, tak MODEL, AMBRA, Żydowskie Miasteczko. Znamy, znamy.
Jako człowiek ambitny i przedsiębiorczy Tadeusz musiał stawić czoło codziennym trudnościom bycia biznesmenem. Nie zadowalało Go byle co, bylejakość. On tworzył rzeczy, o których inni baliby się pomyśleć. I robił to dobrze. Tak zapamiętała Go większość mieszkańców Biłgoraja.

 

Jak zapamiętałem Go ja?
Oczywiście tak jak wszyscy, ale był okres w naszym życiu, gdy mogłem Go poznać bliżej.
Zadziwił mnie swoim zainteresowaniem literaturą i historią. Wiedzą, której nie powstydziłby się zawodowiec.
W skorupce biznesmena był zamknięty wrażliwy, kochający ludzi, Polskę i nasz Biłgoraj człowiek.
Potrafił godzić te dwa światy, dzięki czemu niewątpliwie stawał się lepszym człowiekiem.
Jego dzieło życia Miasteczko Na Szlaku Kultur Kresowych było zwieńczeniem jego zdolności jako biznesmena i wyznawanych wartości. Bez połączenia tych dwóch Jego cech przedsięwzięcie to byłoby trudne do zrealizowania.
Rozmawialiśmy kilka dni przed Jego odejściem. Wyjawił mi, że zgodnie z rodzinną tradycją i historią, chce wrócić do korzeni. Planował wrócić do prawosławia i być jak jego przodkowie. Ja myślę, że był to hołd oddany przodkom, ale także wielokulturowości naszego miasta.
Miałem szczęście spotkać Tadeusza na swojej drodze. Wiele mnie to dobrego nauczyło…
– Dziękuję Ci za to. Tak jak Ci obiecałem, dołożę wszelkich starań, aby Twoje dzieło zostało dokończone. Do zobaczenia w lepszym świecie – Artur Bara. 
* Zdjęcia nadesłane z prywatnego archiwum  

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. bobo mówi

    Zniesmaczony jestem przemówieniem burmistrza. Nawet na pogrzebie musi uprawiać politykę. Wg niego to Tadeusza opłakiwali tylko żydzi. Chciałeś burmistrzu w ten sposób, tym przemówieniem przekonać społeczeństwo do racji żydowskich? Czy może rodzinę, by podczas kontynuacji nie odstapiła od akcentów żydowskich. No i znowu się przekonaliśmy, że nadgorliwość gorsza od bolszewizmu i wystąpienie przyniosło odwrotny skutek. Ludzi tym bardziej razi takie wsadzanie na siłę żydów gdzie się da. Natomiast rodzina napewno lepiej wie burmistrzu od Ciebie jaki stosunek do tego miał Pan Kuźmiński i wypowiedź burmistrza mam nadzieję tego nie zmieni i nie sprawi, że będą w ciemno naginać rzeczywistość, bo burmistrz tak powiedział.

  2. Grześ mówi

    Tu jest POLSKA !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.