- Reklama -

Seniorze, spędź swój czas pożytecznie

Biłgorajska Inicjatywa Senioralna to sposób na pożyteczne oraz ciekawe spędzenie czasu wolnego przez osoby starsze. Jest to projekt, którego celem jest między innymi powstanie klubu seniora przy parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Zajęcia artystyczne, komputerowe czy sportowe, które w najbliższym czasie będą się tam odbywać, są dla uczestników bezpłatne. Wszystko to w ramach ministerialnego dofinansowania, jakie pozyskała Fundacja Gaudium et Spes.

Realizatorem zadania pod nazwą Biłgorajska Inicjatywa Senioralna jest Fundacja Gaudium et Spes przy parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu bezpiecznego poruszania się po elektronicznej bankowości, obsługi komputera, Internetu, nowych technologii i mediów cyfrowych oraz wykorzystywanie ich w codziennym życiu, poprzez aktywność artystyczną i zdrowotną. Działania te przeznaczone są dla 80 seniorów zamieszkujących miasto Biłgoraj oraz powiat biłgorajski.  

– Do skorzystania z projektu zapraszamy osoby starsze, seniorów w wieku 60 lat i więcej. Organizować będziemy warsztaty komputerowe, szkolenia z zakresu ABC bezpieczeństwa zdrowotnego, treningi pamięci, zajęcia artystyczne i zajęcia sportowe z nordic walking – zachęca ks. Krystian Bordzań, wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.  

- Reklama -

Działania te zainicjują powstanie klubu seniora, do którego będą mogły przychodzić osoby starsze, spotykać się i spędzać tam razem czas. Będą tam również organizowane spotkania z ciekawymi ludźmi.

Zapisy do udziału w projekcie pn. Biłgorajska Inicjatywa Senioralna odbywają się w Tarnogrodzkim Domu Kultury, w parafii w Majdanie Starym oraz w parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Można zapisać się osobiście, telefonicznie pod nr 602 248 899 lub też można to zrobić e-mailowo: bisbilgoraj@gmail.com 

 

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.