- Reklama -

Trampoliny i siłownia zamiast WF-u

Młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Majdanie Starym miała 23 maja br. nietypową lekcję wychowania fizycznego. Zwiedzała obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, ćwiczyła na siłowni i bieżni oraz na trampolinach.

To był dzień pełen emocji. Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum w Majdanie Starym mieli okazję wyjechać do Biłgoraja, aby aktywnie spędzić dzień.

Najpierw młodzież zwiedzała obiekty biłgorajskiego OSiR-u. Historię powstawania Ośrodka opowiadał trener i sędzia ciężarowców Stanisław Żołopa. Oprowadził także młodzież po obiekcie. Na siłowni pod czujnym okiem Henryka Wybranowskiego uczniowie mogli spróbować swoich sił w podnoszeniu ciężarów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także przyrządy do ćwiczeń i bieżnia.

- Reklama -

Następnie młodzież wzięła udział w zajęciach na trampolinach sportowych, które poprowadziła Agata Wybranowska z klubu Fit&Jump w Biłgoraju. To było bardzo ciekawe doświadczenie, gdyż ćwiczenia, pomimo pozornej lekkości, wymagały sporo wysiłku i zaangażowania. Na zakończenie sportowych przygód uczniowie zjedli posiłek regeneracyjny i wrócili do domów.

Wycieczka była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze środków Rady Rodziców Szkoły w Majdanie Starym. – Dziękujemy dyrektor biłgorajskiego OSiR Elizie Rafał za pomoc w organizacji oraz Agacie Wybranowskiej za energetyczny trening! – dziękują organizatorzy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.