- Reklama -

Piknik rodzinny w Tarnogrodzie (zdjęcia, filmy)

27 przy budynku Gimnazjum w Tarnogrodzie było gwarno i wesoło. To wszystko za sprawą Pikniku Rodzinnego, w organizację którego włączyły się harcerki z drużyny "Agape".

27 maja na placu obok Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie odbył się Rodzinny Piknik Majowy. Organizatorami imprezy były harcerki z 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek „Agape”, 13. Próbnej Drużyny Wędrowniczek „Philia” i gromada zuchenek.

– Piknik organizowany był już wcześniej przez gimnazjum. W tym roku zaproponowano nam, aby to harcerki zorganizowały to wydarzenie. Chciałybyśmy, aby ten piknik stał się przyczynkiem do zjednoczenia całej miejscowości – mówi Natalia Zając, drużynowa 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek „Agape”. – Finanse, które pozyskamy ze sprzedaży ciast, gofrów, soków i kiełbasek przeznaczymy na sprzęt obozowy – dodaje.

Harcerki przygotowały bardzo bogaty program. Była prezentacja muzyczna harcerek, pokazy pierwszej pomocy, bajka, występy wokalne i taneczne wychowanków Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, pokazy strażackie, Teatr Młodych TOK SHOW, zawody sportowe i koncert.

Podczas pikniku drużyna otrzymała także prezent od burmistrza miasta Tarnogród. Był to bon w wysokości 4 500 zł, który w imieniu burmistrza przekazał dyrektor gimnazjum.

Drużyna harcerek w Tarnogrodzie działa od 2013 roku. „Agape” to bardzo prężnie rozwijająca się jednostka harcerska. Liczy ona 7 zastępów w różnych miejscowościach, należy do niej 40 druhen. Razem z gromadą zuchenek i drużyną wędrowniczą liczy około 80 osób.


                                  

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.