To już 5 lat…

Grupę tworzą osoby dorosłe, mieszkańcy miasta Biłgoraja i okolic, którzy po ukończeniu szkół, swoje życie rodzinne i zawodowe związali z Biłgorajem, a swój czas dla siebie realizują poprzez uprawianie tańca i śpiewu. Zajęcia te traktują jako radość życia, miejsce spotkań z przyjaciółmi o takich samych zainteresowaniach, poznawanie tradycji i kultury własnego regionu i innych narodów, a także jako świetną przeciwwagę dla stresów wynikających z pracy zawodowej. Grupa działa w Biłgorajskim Centrum Kultury od października 2012 r.

W zespole tańczą i śpiewają osoby dorosłe, pracujące zawodowo jako nauczyciele, informatycy, prawnicy, architekci, urzędnicy, osoby prowadzące własne biznesy i inni. Taniec ludowy i kultura tradycyjna łączą grupę , pozwalając im rozwijać swoje zainteresowania, oraz interesująco spędzać wolny czas. Zespół dużo koncertuje zarówno w mieście Biłgoraju jak i za granicą. Pokolenia koncertowały na Węgrzech, w Szwecji – w Sztokholmie, w Szwajcarii – w Zurychu, w Niemczech, na Litwie, Białorusi, we Lwowie na Ukrainie i w Stropkovie na Słowacji. W październiku 2017r grupa wyjedzie do Dublina na Dzień Polskiego i Irlandzkiego Folkloru.
W swoim repertuarze grupa prezentuje: tańce narodowe (polonez, mazur, kujawiak, oberek), tańce regionalne (obrazek taneczny pożegnania i powitania sitarzy biłgorajskich, tańce rzeszowskie, tańce lasowiackie, tańce lubelskie).
Prezentują również tańce innych nacji zamieszkujących dawny Biłgoraj: obrazek taneczny wesele żydowskie, taniec ukraiński hopak, tańce estrady cygańskiej.
Założycielem i choreografem zespołu jest Anna Iskra

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.