- Reklama -

Coraz blizej domów seniora

 

Budowa trzech parterowych obiektów ze wszystkimi instalacjami, w tym z kolektorami słonecznymi będzie kosztować prawie 1 milion 300 tysięcy złotych. Kolejne ponad 155 tysięcy to koszt zagospodarowania terenu wraz z ogrodzeniem, drewnianą wiatą, ławkami i elementami siłowni zewnętrznej. Prace budowlane mają się zakończyć w połowie października. – Potem będzie czas na zagospodarowanie terenu, a w międzyczasie chcemy wybrać firmę, która wyposaży nowe budynki. Wszystko musi być gotowe najpóźniej w grudniu – zapowiada burmistrz Józefowa Roman Dziura.

- Reklama -

Domy zostaną wybudowane od podstaw, będą mieć wspólną infrastrukturę i będą przeznaczone przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, w tym niepełnosprawnych w wieku emerytalnym. Takie osoby najczęściej korzystają z domów pomocy społecznej. Rodzinne domy pomocy są mniejsze. W tych, które powstaną w Józefowie wsparcie otrzyma do 8 pensjonariuszy, co pozwoli pracownikom m.in. na dostosowanie diety czy zabiegów rehabilitacyjnych do indywidualnych potrzeb podopiecznych.

Rodzinne domy pomocy w Józefowie mają rozpocząć działalność w styczniu 2019, a większość środków na ten cel gmina otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.