- Reklama -

Tarnogrodzka Szkoła Cukrzycy

W każdy pierwszy czwartek miesiąca w Tarnogrodzkiej Szkole Cukrzycy prowadzone są wykłady edukacyjne. Tak było również 5 kwietnia br.

 

 Na spotkanie edukacyjne do Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury przybył diabetolog dr Mirosław Lekan oraz kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska w Tarnogrodzie dr Roman Cichocki.

Diabetolog mówił o tym, jaka jest rola diabetologa we właściwym funkcjonowaniu chorych na cukrzycę. Podkreślano, że osoby, które korzystają z porad, konsultacji, wskazań diabetologa właściwie prowadzą cukrzycę i mają ją w ryzach, żyjąc z nią za "pan brat".

Dr Roman Cichocki mówił o szczepionkach i o tym, jak ważną spełniają rolę. Często się zdarza, że ci, którzy szczepią się przeciwko grypie, łagodniej i bez powikłań przechodzą chorobę, a nieszczepieni mają problemy z jej powikłaniami.

Uczestnicy spotkania mieli bardzo dużo pytań do obu lekarzy. Koło diabetyków w Tarnogrodzie funkcjonuje już piętnaście lat i diabetycy wiedzą, o co pytać i nie wstydzą się, że zadadzą niemądre pytanie.

Jak podkreślają organizatorzy, takie spotkania edukują. Pomaga to we właściwym funkcjonowaniu z cukrzycą. Przypominają również, że diabetolog jest dostępny w Poradni "Twój Lekarz" w Biłgoraju przy ul. Pojaska 3. Przyjmuje również na NFZ.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.