Korol

- Reklama -

Tarnogród ponownie stał się stolicą (foto)

Już po raz 33. Tarnogród gości uczestników Ogólnopolskiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych. Na deskach tarnogrodzkiej sceny od dzisiaj do niedzieli można oglądać widowiska, które nawiązują do tradycji i obrzędów polskiej wsi.Przez okrągły rok w całej Polsce odbywają się Regionalne Sejmiki Wiejskich Zespołów Teatralnych. Każdy przegląd typuje zespoły do finałowego Sejmiku. Podsumowaniem tych działań jest Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej, odbywający się zawsze w październiku w Tarnogrodzie.

- Reklama -

Sejmik to przede wszystkim możliwość zaprezentowania przedstawień teatralnych. Dodatkowo jest to wspaniała oferta kulturalna, dzięki której uczestnicy poznają tradycję i obrzędy z różnych regionów Polski. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej organizowany w Tarnogrodzie stanowi kulminację najwartościowszych osiągnięć całego roku. Na sejmikach twórcy mają możliwość zdobywania teatralnych doświadczeń i umiejętności.

Na przestrzeni lat zmieniły się pewne aspekty sejmików. Przede wszystkim skład samych zespołów uległ modyfikacji. Ludziom starszym coraz częściej towarzyszą młodzi. Zmienił się także sam poziom przedstawianych scen. Zauważalny jest postęp w warsztacie teatralnym.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.