- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tarnogrodzkie Biegi Plenerowe

W środowe przedpołudnie w Tarnogrodzie odbyły się zawody lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nich udział ponad 300 osób.

- Reklama -

 

23 czerwca na placu zabaw przy Kopcu Tadeusza Kościuszki w Tarnogrodzie odbyły się czwarte Biegi Plenerowe, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z placówek oświatowych gminy Tarnogród. Jest to impreza cykliczna, organizowana już od kilku lat. Jednak z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem nie mogła się ona odbyć w 2020 roku.

– Biegi były bardzo dobrym sprawdzianem fizycznym dla dzieci, które przez długi czas siedziały w domach podczas nauczania zdalnego – mówi Krzysztof Tarnowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie. – Tak jak było widać, dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tego typu biegach. Bardzo dobrze to pokazuje, że chcą ruchu i jest to dla nich świetna zabawa – dodaje.

- Reklama -

W zawodach brało udział ponad 300 osób, które startowały na dystansach od 200 do 800 metrów, w zależności od danej kategorii. Na najlepszych czekały medale oraz gadżety.

– Przez tę imprezę mamy na celu krzewienie kultury fizycznej wśród naszej najmłodszej młodzieży oraz dzieci. Pragniemy, aby tego typu wydarzenia były organizowane co roku. Sprawi to, że rywalizacja sportowa będzie miała w przyszłości wspaniałe efekty a młodzież z terenu gminy Tarnogród będzie mogła szczycić się swoimi osiągnięciami lekkoatletycznymi na terenie całego powiatu – mówi Tomasz Legieć, zastępca burmistrza Tarnogrodu.

Rywalizacja sportowa ma dla dzieci ogromne znacznie. Dzięki niej młodzi ludzie uczą się współdziałania z innymi oraz trenują swoją kondycję, w myśl powiedzenia „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.