- Reklama -

- Reklama -

Tarnogród czytał „Moralność pani Dulskiej”

Podczas tegorocznej, dziesiątej jubileuszowej odsłony Narodowego Czytania społeczność Tarnogrodu spotkała się na rynku, aby wspólnie czytać ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Ma ono zachęcić do wspólnego czytania największych dzieł literatury polskiej zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Honorowy Patronat Narodowego Czytania objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą. W Tarnogrodzie gospodarzem Narodowego Czytania był burmistrz miasta Paweł Dec z małżonką Martą oraz dziećmi. Odczytał on list Prezydenta RP skierowany do wszystkich uczestników.

- Reklama -

„Moralność pani Dulskiej” czytali: radni, lekarze, dyrektorzy i kierownicy różnych zakładów pracy i instytucji, prezesi, dyrektorzy szkół, nauczyciele, dzieci, młodzież, Teatr Młodych TOK SHOW, Klub Kobiet Aktywnych, Tarnogrodzki Klub Seniora. Czytał nawet dwuletni Maciuś. 

Każdy kto przyszedł z własną książką mógł otrzymać okolicznościową pieczęć, obejrzeć wystawę oraz wziąć udział w konkursie ,,Życie i twórczość Gabrieli Zapolskiej”. Za rok zapraszamy na wspólne czytanie utworu Adama Mickiewicza „Ballady i romanse” – mówi Joanna Puchacz z tarnogrodzkiej biblioteki.

J.P

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.