- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tarnogród czytał „Moralność pani Dulskiej”

Podczas tegorocznej, dziesiątej jubileuszowej odsłony Narodowego Czytania społeczność Tarnogrodu spotkała się na rynku, aby wspólnie czytać ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

- Reklama -

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Ma ono zachęcić do wspólnego czytania największych dzieł literatury polskiej zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Honorowy Patronat Narodowego Czytania objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą. W Tarnogrodzie gospodarzem Narodowego Czytania był burmistrz miasta Paweł Dec z małżonką Martą oraz dziećmi. Odczytał on list Prezydenta RP skierowany do wszystkich uczestników.

- Reklama -

„Moralność pani Dulskiej” czytali: radni, lekarze, dyrektorzy i kierownicy różnych zakładów pracy i instytucji, prezesi, dyrektorzy szkół, nauczyciele, dzieci, młodzież, Teatr Młodych TOK SHOW, Klub Kobiet Aktywnych, Tarnogrodzki Klub Seniora. Czytał nawet dwuletni Maciuś. 

Każdy kto przyszedł z własną książką mógł otrzymać okolicznościową pieczęć, obejrzeć wystawę oraz wziąć udział w konkursie ,,Życie i twórczość Gabrieli Zapolskiej”. Za rok zapraszamy na wspólne czytanie utworu Adama Mickiewicza „Ballady i romanse” – mówi Joanna Puchacz z tarnogrodzkiej biblioteki.

J.P

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.