- Reklama -

XIX Biłgorajska Wyprzedaż Garażowa za nami

W niedzielę 12 marca odbyła się kolejna edycja "garażówki". Standardowo w niskiej cenie można było kupić, ubrania buty, zabawki, sprzęty AGD, książki, elektronarzędzia oraz inne cuda. Wydarzeniu temu od początku przyświecał charytatywny cel.

– Już po raz dziewiętnasty spotkaliśmy się na targowisku “Mój Rynek” w Biłgoraju. Dziś jest ok. 170 wystawców, którzy sprzedają zbędne rzeczy. Kupić można tutaj niemal wszystko, asortyment jest szeroki. Obecni byli również pracownicy Urzędu Miasta Biłgoraja, którzy promowali miejski program dotacji źródeł ogrzewania oraz program Czyste Powietrze. Na październikowej garażówce dodatkowo zorganizujemy zbiórkę zużytych baterii. Każdy, kto przyniesie określoną ilość otrzyma w zamian drzewko lub torbę zapowiada Paweł Jednacz, współorganizator Biłgorajskiej Wyprzedaży Garażowej.  

Niektórzy z mieszkańców sprzedają rękodzieło – Drugi raz wystawiam podczas garażówki figurki, samochody kolekcjonerskie, obrazy oraz rzeźby. Córka własnoręcznie tworzy obrazy natomiast ja figury Jezusa. Nawet gdyby to wydarzenie było organizowane kilka razy w miesiącu, to i tak odniosłoby sukces – mówi Jan Wawer z Biłgoraja, jeden z wystawców.

- Reklama -

Przy okazji wyprzedaży prowadzona jest akcja pomocowa na rzecz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami “Podaj Łapę”. Jak zwykle zbierane są datki, oraz karma dla bezdomnych psów i kotów z terenu Biłgoraja. Podczas każdej garażówki wystawcy przynoszą jej  kilkaset kilogramów. W tym roku odbędą się jeszcze dwie Biłgorajskie Wyprzedaże Garażowe. Kolejna już za miesiąc w drugą niedzielę października. 

red. 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Picie mówi

    Trzeba odróżnić chandlaży od amatorów garażowych trzeba czasem wyjechać na targ lub giełdę różnice są znaczne między osobami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.