- Reklama -

- Reklama -

Uczcili błogosławionego (audio)

W niedzielę 12 września, w dniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, na placu kościelnym parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju poświęcono pomnik kard. Stefana Wyszyńskiego. Otwarta również została wystawa pn. "Per Mariam-Soli Deo". Będzie ją można oglądać do 15 października br.

Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 został ogłoszony Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziś w południe w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się Msza beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. Dzień, w którym zostali błogosławieni, w sposób szczególny i uroczysty uczciła parafia pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Poświęcono pomnik Prymasa Tysiąclecia oraz otwarto wystawę, która przedstawia jego życie. Kilka tygodni temu w kościele odbył się także koncert słowno-muzyczny, w którym wystąpili znani aktorzy teatralni i filmowi. Niedzielne wydarzenie w parafii pw. św. JPII poprzedziła uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. prof. Sławomir Nowosad.

Tegoroczna wystawa poświęcona błogosławionemu już Kardynałowi Wyszyńskiemu ma trzy cele. Przede wszystkim edukacyjny, ponieważ zebrane unikatowe zdjęcia pokazują Kardynała Wyszyńskiego jako osobę, która z jednej strony jest niezwyciężona, która jest blisko młodzieży, ludzi pracy oraz ludzi starszych. Ukazuje przede wszystkim osobę, która jest nam bardzo potrzebna na dzisiejsze czasy. Charakter historyczny wynika z tego, że raz na tysiąc lat jest taka osoba w Polsce oraz charakter ewangelizacyjny. Słowa Kardynała, które są zawarte na wystawie to słowa, które wskazują cel naszej drogi oraz pomagają nam naszą codzienność jak najlepiej przeżyć – podsumowuje ks. Krystian Bordzań, wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II.

- Reklama -

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, można ją zwiedzać do 15 października br.

red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.