- Reklama -

Tanie podróżowanie, czyli jak zorganizować wakacje marzeń niewielkim kosztem

 

Ludzie w kwestii podróżowania dzielą się na dwie grupy. Jedni planują swój urlop z dużym wyprzedzeniem, kiedy inni czekają z wykupieniem wycieczki do ostatniej chwili. Wydawać by się mogło, że lepiej robią ci pierwsi, jako że mają wszystko dokładnie zaplanowane, wiedzą kiedy i gdzie spędzą swoje wakacje oraz przez jaki czas nie będzie ich w pracy. Jednak pierwsza grupa na pewno gorzej wypada w ogólnym podsumowaniu kosztów. Często wcześniej kupowane wycieczki są dużo droższe od tych, które kupujemy na ostatnią chwilę. Jedno jest pewne – na wczasy last minute nie każdy może sobie pozwolić. Sprawdź, czy jesteś osobą, która może podejmować spontaniczne decyzje.

Co powie szef?

Jest to chyba najważniejsza kwestia, jako że po powrocie z wycieczki trzeba przecież mieć do czego wracać. Każdy z nas ma jakieś zobowiązania. Musimy wywiązywać się z terminów i zleconych nam zadań. Dlatego w pierwszej kolejności przedyskutuj sprawę wyjazdu na wakacje z dnia na dzień ze swoim szefem. Niektóre firmy nie pozwalają swoim pracownikom na branie urlopów na kilka dni przed ich nadejściem, wręcz wymagają informowania o tego typu kwestiach kilka miesięcy wcześniej.

- Reklama -

Kiedy szukać korzystnych ofert?

Nie jest tajemnicą, że nie o każdej porze roku uda nam się natrafić na okazję życia. Co prawda przez cały rok takowe się pojawiają, są jednak terminy, w których jest prawdziwy wysyp szokująco tanich wycieczek. Pierwszy taki moment jest właśnie teraz, czyli zaraz po weekendzie majowym aż do połowy czerwca. Nie ma jeszcze zbyt wielu podróżnych, a hotele są skłonne znacząco obniżyć ceny noclegów, byle tylko znaleźć na nie chętnych. Nie myślałeś jeszcze nad terminem swoich wakacji? To jest dobry moment na to, aby się nad nim zastanowić lub nawet właśnie teraz spakować walizki i wybrać się na długo wyczekiwany urlop.

Bądź w pełnej gotowości

Czasami od momentu zakupu atrakcyjnej cenowo oferty zagranicznego wyjazdu do momentu wylotu jest naprawdę niewiele czasu, dlatego właśnie rozważając kupno wycieczki last minute trzeba liczyć się z tym, że jest możliwość rozpoczęcia wakacji nawet w dniu zakupu wycieczki. Jeśli chcesz sporo zaoszczędzić to właśnie takich ofert powinieneś szukać. Wakacyjne wycieczki, które można nabyć w tym samym dniu co odbywa się lot do wybranego miejsca na ziemi, są jednymi z najtańszych, jakie mają do zaoferowania najpopularniejsze biura podróży. Odrobina spontaniczności jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a i Twój portfel będzie Ci za nią wdzięczny.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Asia i Michał mówi

    różne są sposoby na tanie podrózowanie ja łapie last minute ostatnio złapałem z travelinc podróż na Kubę. i udało mi sie wiele uciąć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.