- Reklama -

- Reklama -

Tango porwie mieszkańców Biłgoraja?

Koncertów w Biłgoraju mamy jak na lekarstwo, dlatego z przyjemnością zapowiadamy ten poświąteczny. Już 5 kwietnia (piątek), koncert "Tango Caffe" w Biłgorajskim Centrum Kultury. Wstęp jest bezpłatny, godzina 17:00, a co na koncercie?

- Reklama -

Podczas koncertu wystąpi zespół En Vivo w składzie:

Jarosław Kloc-akordeon

toyota Yaris

Miłosz Stelmach-akordeon

Adam Larwa-akordeon

Adrian Stelmach-akordeon

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Rafał Różański-skrzypce

Marcin Martyka-klarnet

Gabriel Grabias-klarnet

Julia Rutkowski-flet

Emil Martyka-trąbka

Amelia Myszak-wiolonczela

Mateusz Wyroślak-instrumenty perkusyjne

Beniamin Gleń -instrumenty perkusyjne

 

oraz  Goście specjalni: Piotr Ostrowski- akordeon, Jakub Kaczor- gitara

 

W programie:

Astor Piazzolla – mistrz tanga, kompozytor, który zrewolucjonizował muzykę swojej rodzinnej Argentyny. W latach pięćdziesiątych własnoręcznie wynalazł nuevo tango, unowocześnioną wersję namiętnych rytmów tanecznych, które narodziły się w burdelach Buenos Aires w latach osiemdziesiątych XIX wieku.

Urodzony w Argentynie, ale wychowany w Nowym Jorku, był muzykiem wykształconym klasycznie, mając jednocześnie kontakt z jazzem, który był tak ważną częścią życia miasta, a także przesiąknięty muzyką tango swojej ojczyzny. Grając na bandoneonie, argentyńskiej formie akordeonu, rozwinął eklektyczny pogląd, grając muzykę wykraczającą poza gatunki, mającą korzenie w formach łacińskich, ale zawierającą motywy klasyczne i zabarwioną różnymi wpływami jazzowymi.

 

Richard Galliano — akordeonista , multiinstrumentalista i kompozytor francuski . Ur. w 1950 r. w Cannes(Francja). Należy do grona najwybitniejszych europejskich twórców, dla których jazz, muzyka klasyczna, przeboje muzyki rozrywkowej i etnicznej stanowią jednakowe i ważne źródła. Najważniejszym źródłem jest jednak nieśmiertelne argentynskie tango.

Na przestrzeni lat Galliano współpracował z wieloma wybitnymi artystami.  Przełomowym momentem w jego karierze były koncerty z Astorem Piazzollą. To właśnie genialny Argentyńczyk nauczył Galliano innego traktowania rytmu, harmonii oraz melodii. Muzyka Piazzolli, owo melodyjne, folkowo-jazzowe „nuevo tango” stało się dla Galliano ważną inspiracją. Jego „tango mussette” zaczęło łączyć jazzową improwizację Jarretta, Parkera i Coltrane’a z impresjami Ravela i Debussy’ego.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.