- Reklama -

- Reklama -

Pożar w powiecie biłgorajskim. Grozi do 10 lat więzienia!

Kończą się pożary sadz w przewodach kominowych, zaczyna się nowa plaga w powiecie biłgorajskim. Wypalanie traw i pożary nieużytków: - Mieliśmy pożar w miejscowości Bononia (gm.Goraj). Na szczęście nikt tym razem nie ucierpiał - przekazała nam PSP Biłgoraj.

- Reklama -

Nie wiadomo jeszcze z jakiego powodu doszło do pożaru w podgorajskiej wiosce i czy tradycyjnie nie z winy człowieka. To ustala policja. Ale bez tych ustaleń można przewidzieć, że podobnych zgłoszeń będzie w najbliższych dniach więcej:

– Trzeba pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. Osoby, które wbrew logice decydują się na wypalanie traw, przekonane są, że w pełni kontrolują sytuację i w razie potrzeby, w porę zareagują. Niestety mylą się i czasami kończy się to tragedią – mówią strażacy.

toyota Yaris

Ci, którzy mimo wszystko chcą ryzykować, muszą również liczyć się z konsekwencjami. Zgodnie z przepisami Kodeksu Wykroczeń, a także Ustawy o Ochronie Przyrody za wypalanie traw grozi Zgodnie z przepisami Kodeksu Wykroczeń, a także Ustawy o Ochronie Przyrody za wypalanie traw grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna, nawet do 30 tysięcy złotych. Co więcej, jeśli w wyniku podpalenia dojdzie do pożaru, który sprowadzi zagrożenie na wiele osób albo zniszczenia mienia dużych rozmiarów, sprawca podlega karze pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Za wypalanie traw grożą, oprócz kar nakładanych np. przez policję czy prokuraturę, także dotkliwe kary finansowe nakładane przez Agencję w postaci zmniejszenia od 5 do 25%, a w skrajnych przypadkach nawet odebrania, należnej wysokości wszystkich rodzajów dopłat bezpośrednich za dany rok.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.