- Reklama -

- Reklama -

Taki turniej to jednak rzadkość

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie kończą się obchody roku wybitnej twórczyni polskiej pedagogiki specjalnej Marii Grzegorzewskiej. Ostatnim elementem będzie integracyjny turniej literacki "W świecie baśni" z udziałem uczniów szkół podstawowych i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

- Reklama -

Zmagania są planowane na 28 października, ale zapisy chętnych kończą się dwa dni wcześniej.

Józefowska książnica czeka na zgłoszenia trzyosobowych reprezentacji szkół, złożonych z czwartoklasistów, do których organizatorzy dołączą po jednym przedstawicielu WTZ. Zadaniem wszystkich drużyn będzie przygotowanie plakatu zachęcającego do czytania baśni i strojów, nawiązujących do postaci z bajek oraz udzielenie odpowiedzi na pytania turniejowe. Będą one dotyczyć utworów Hansa Christiana Andersena, Braci Grimm i Charles’a Perrault’a. Uczestnicy zmagań będą musieli wykazać się znajomością m.in. takich baśni i bajek jak: „Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Królewna Śnieżka”, „Jaś i Małgosia”, „Śpiąca królewna” i „Kot w butach”.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w środę 26 października, pełny regulamin jest dostępny na stronie: www.mbpjozefow.naszabiblioteka.com, a dodatkowe informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89.

- Reklama -

MBP w Józefowie rozpoczęła realizację projektu „W poszukiwaniu wzorców – integracja z książką w tle” w czerwcu spotkaniem z Panem Poetą. W wakacje odbywały się zajęcia biblioterapeutyczne i warsztaty „Torba na książki z biblioteki”, a na początku października placówka zorganizowała rajd integracyjny „Iść w stronę słońca”.

Na realizację wszystkich pomysłów józefowska książnica pozyskała pieniądze za pośrednictwem Instytutu Książki z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.