Szkolenie język ang/niem/ros

Szlachetna z nich paczka

– Dla nas to mały gest, dla nich to wielka radość – tak o swojej inicjatywie włączenia się w akcję charytatywną "Szlachetna paczka" mówią uczniowie liceum i ich opiekunowie. To już kolejny rok, kiedy angażują się w pomoc. 

W tym roku liczba osób, które przyłączyły się do "Szlachetnej paczki" jest wyjątkowo duża. Było to aż 550 uczniów z 21 klas. Dzięki temu zostały przygotowane 32 paczki dla dwóch rodzin z Biłgoraja i okolic, których wartość przekroczyła 6 tys. złotych. Uczniowie z klasy: 1A, 1C, 1D, 1E, 1F, 2H, 2i, 3A, 3C liceum i 3A gimnazjum przygotowywali paczki, natomiast wpłat dokonywali uczniowie z klasy 1B, 1i, 1H, 2A, 2C, 2D, 3E, 3G, 3I LO, 2A i 3B gimnazjum. 

– W paczkach znalazła się żywność trwała, środki czystości, obuwie, spodnie, bluzy, materiały szkolne, ręczniki, pościel, lodówka, odkurzacz, filtry na kran i prysznic, by Julia mogła się spokojnie myć oraz upominki m.in. głośnik bluetooth, suszarka do włosów, wózek dla lalek, "Szalony fryzjer", "Zostań dentystą", zestaw kosmetyków, perfumy i torebka. Paczki pięknie opakowane przez uczennice zostały dostarczone do magazynu – opowiadają uczniowie zaangażowani w przygotowanie paczki. Najbardziej zaangażowanym wolontariuszem szlachetnej paczki był Ignacy Tarski, uczeń klasy 3I. Opiekunem uczniów była Barbara Łokaj. 

Gratulujemy tak pięknej postawy uczniom i wychowawcom, którzy włączyli się do tegorocznej akcji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.