- Reklama -

- Reklama -

Szkoła po pandemii

Po długim okresie pandemii uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju powracają do aktywności pozaszkolnej. Jeszcze w tym roku szkolnym licealiści z Biłgoraja wyjadą m.in. w Bieszczady, w Pieniny, do Krakowa i Oświęcimia, do Lublina na Majdanek. Planują też wyjazdy zagraniczne do Grecji i Włoch.

- Reklama -

W ostatnich dniach uczniowie klas medycznych uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Dowiedzieli się, m.in. jakie wymagania należy spełnić, aby zostać pielęgniarką (pielęgniarzem), jaka jest specyfika pracy i zakres obowiązków osób wykonujących ten zawód.

- Reklama -

Licealiści z Biłgoraja odwiedzili Ogród Botaniczny UMCS, gdzie podziwiali bogactwo rodzimych i egzotycznych gatunków flory. W wiosennej scenerii przyroda prezentowała się zjawiskowo, rośliny zachwycały kolorami oraz zapachami, a piękna pogoda sprzyjała spacerom. Pobyt w Ogrodzie Botanicznym dostarczył licealistom niezapomnianych wrażeń.

Wycieczki do Lublina pogłębiły zainteresowania młodzieży z zakresu biologii i medycyny, a także korzystnie wpłynęły na integrację uczniów – informuje I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.