- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Sześć prostych kroków, aby zacząć zarabiać na kryptowalutach

Czy rozważałeś kiedyś zainwestowanie w kryptowaluty? Interesujesz się tym tematem, zbierasz informacje, jak robić to skutecznie? Wiesz już pewnie, że bitcoin to tylko jedna z wielu kryptowalut i że są ich setki. Czy rozumiesz jednak, czym się różnią? Na dobry początek Twojej przygody przeczytaj kilka cennych wskazówek od doświadczonych inwestorów.

- Reklama -

Skoro czytasz ten artykuł, z pewnością interesuje Cię temat inwestowania w nowe aktywa finansowe, czyli kryptowaluty. Masz też prawdopodobnie wstępną wiedzę, czym są i skąd się biorą. Czy to najlepsze rozwiązanie dla pomnożenia Twojego kapitału? Jak to robić? Poniżej zostały zestawione podstawowe rady dla początkujących inwestorów, które mogliby im przekazać ci bardziej doświadczeni.

toyota Yaris

Krok pierwszy – poznaj temat

Wiesz już pewnie, że bitcoin to tylko jedna z wielu kryptowalut i że są ich setki. Czy rozumiesz jednak, czym się różnią? Że mają inne cele i sposób potwierdzania transakcji? I przede wszystkim, że różne jest ryzyko przy inwestowaniu w konkretne z nich? Być może nie. Co więc warto zrobić:

· Poczytaj – książki, fora pełne rad od praktyków.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

· Spotkaj się z doradcą inwestycyjnym.

· Przeszukaj Internet i przeczytaj jak najwięcej artykułów, takich, jak ten.

· Zapoznaj się też z tematyką automatycznych systemów, które pomagają w inwestycji, na przykład Sprawdź ranking robotów forex.

Krok drugi – wybierz kwotę

Rynek kryptowalut nie bez powodu nazywany jest Dzikim Zachodem wśród obecnych rynków inwestycyjnych. Wahania między popytem a podażą są nieprzewidywalne i zależne od wielu zmiennych czynników. Na przykład wartość bitcoina wzrasta błyskawicznie po tym, jak uznane banki transakcyjne akceptują go jako walutę płatniczą. Ta wysoka zmienność wynika również z braku narzuconych odgórnie zasad kontrolujących ten rynek.

Z tego powodu warto przemyśleć, jaką kwotę… jesteś w stanie stracić, jeśli coś pójdzie bardzo źle. Oczywiście zakładamy radośniejszy scenariusz, ale patrz akapit wyżej.

Krok trzeci – wybierz strategię

Jak chcesz inwestować? Ostrożnie, z mniejszym ryzykiem, ale i z niższym możliwym zyskiem? Czy z brawurą i szansą na szybkie pomnożenie inwestycji? Ta decyzja wpłynie na Twoje dalsze kroki, warto więc dokładnie ją przemyśleć. Oczywiście pytanie powyżej to tylko zarys, z którego wyłania się wiele możliwych strategii inwestycyjnych. Na tym etapie rozważań już pewnie je znasz.

Zastanawiasz się może, czy dla kryptowalut lepsza byłaby na przykład strategia bottom fishing? Czyli kupowania mało znanych i niedoinwestowanych walut? A może podążanie za trendem, czyli naśladowanie innych inwestorów?

Krok czwarty – wybierz walutę

Najbardziej popularne z kryptowalut to obecnie bitcoin, ethereum i litecoin. Jednak ogromna ich mnogość pozwala poszukać zupełnie innych, które mogą odpowiadać Twoim konkretnym celom inwestycyjnym, o których powyżej. Na przykład wiązać się z bardzo wysokim ryzykiem na rzecz bardzo wysokiego możliwego zysku. Niektóre z walut dają też większą szansę na zysk przy odpowiednio inwestowaniu długoterminowym lub krótkoterminowym.

Warto też śledzić wiadomości branżowe na portalach dla inwestorów, którzy nie robią tego profesjonalnie. Często konkretna waluta, jej plusy i minusy są tam szczegółowo analizowane. Potwierdza się więc po raz kolejny – research to podstawa!

Krok piąty – wybierz sposób jej przechowywania

Kiedy już kupisz swoją kryptowalutę, będziesz musiał znaleźć bezpieczne miejsce do jej przechowywania. Jak każda inna trzymana jest ona w portfelu, który może mieć postać online lub offline. W czasach ogromnej popularności płatności peer-to-peer kusi nas ta pierwsza opcja, czyli portfel jako program na komputerze lub telefonie. Jest ona wygodna, ponieważ umożliwia łatwy i szybki dostęp do bitcoina w dowolnym miejscu na świecie. Często jest też powiązana z aplikacjami giełdowymi, dzięki czemu inwestowanie jest łatwiejsze. Z drugiej jednak strony wiąże się z realnym ryzykiem hakowania. Dlatego też warto rozważyć opcję ze starej szkoły, czyli trzymanie waluty w sprzęcie bez dostępu do sieci. Lepiej jednak na niego uważać, aby nie zginął.

Krok szósty – wybierz platformę wymiany kryptowalut

Taka platforma to internetowy odpowiednik giełdy. Inwestorzy mogą za jej pośrednictwem kupować, sprzedawać lub wymieniać kryptowaluty na inne waluty cyfrowe lub tradycyjne. Wybór konkretnej platformy łączy się mocno z wyborami dokonanymi już wcześniej.

Niektóre giełdy nie obsługują np. mniej znanych kryptowalut. Mogą się też różnić między sobą łatwością użytkowania, metodą dokonywania wpłat oraz obecnością lub nie minimalnej kwoty do wpłaty. Warto też zwrócić uwagę na koszty dokonywania transakcji oraz poziom wsparcia dostarczany klientom przez administratorów platformy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.